اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی در مورد پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی مقاطع ماستری و دوکتورای MEXT کشور جاپان

Akmal_admin
ل

Due

-

Location جاپان

وزارت معارف، فرهنگ، تربیت بدنی، ساینس وفناوری ( MEXT ) جاپان فرصت بورس های تحصیلی را برای دانشجویان افغان که در صدد تحصیل در کشور جاپان اند، برای سال ۲۰۲۲ تحت برنامه بورسیه های تحصیلی ( MEXT ) که ذیلاً تشریح میگردد، پیشکش می دارد:

معلومات مرتبط برنامه در ضمیمه این اطلاعیه میباشد

سفارت جاپان از وزارت محترم امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان احترامانه تقاضا به عمل می آورد، تا به اطلاع وزارت محترم تحصیلات عالی برساند که حد اکثر ۲۰ دانشجویان ورزیده و شایسته را که میخواهند در جاپان تحت برنامه این بورسیه تحصیل نمایند، اسناد ایشان را ترتیب و برای برنامه های این بورسیه معرفی نمایند.

۱- تمام کاندیدان باید دارای واجد شرایط و شایستگی های ذیل باشند:

  • داشتن تابعیت افغانی؛
  • دست آورد های عالی دوره مکتب؛
  • دارای صحت جسمی و روانی خوب؛
  • هدفمندی و اشتیاق جهت تحصیل که منجر به بهبودی روابط میان افغانستان و جاپان گردد؛
  • سن شان کمتر از ۳۵ سال باشد( بعد از تاریخ ۲ اپریل ۱۹۸۷ متولد شده باشند) دارنده لیسانس، ماستری ویا معادل آن باشند؛
  • استعدادو توانایی کافی به نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارا باشند( برای کورس های زبان  انگلیسی) و یا به زبان جاپانی        ( برای کورس های تدریس به زبان جاپانی)

۲   روش انتخاب و جدول زمانی برای سال ۲۰۲۱ قرار ذیل می باشد:

  • پذیرش کاندید به اساس نتایج امتحان خواهد بود، سفارت جاپان کاندیدان مناسب و واجد شرایط را تعین وبه  (MEXT)معرفی خواهد کرد؛
  • سپس ( MEXT ) از میان شاگردان معرفی شده ورزیده ترین ایشان را که توسط سفارت خانه ها و قونسلگری های جاپان در تمام کشور های جهان پیشنهاد میگردند ، انتخاب می نماید

       جدول زمانی برای سال ۲۰۲۱ قرارذیل می باشد:

 مرحله اول) آخرین وقت معرفی متقاضیان توسط حکومت افغانستان همراه با فورم های خانه پری شده مکمل داوطلبان عبارت اند از:                                                       ۲۱  می  ۲۰۲۱

مرحله دوم )  بررسی درخواست نامه ها :                       اوایل جون ۲۰۲۱   

مرحله سوم ) امتحانات تحریری وتقریری  :                   اواسط جون ۲۰۲۱

مرحله چهارم ) شارت لست کردن کاندیدان :                   اخیر جون  ۲۰۲۱

مرحله پنجم )  اعلان نتایج نهایی :                           بعد از جنوری ۲۰۲۲

بدین منظور به اطلاع متقاضیان محترم بورسیه مذکور رسانیده میشود،‌ که  بعد از تکمیل و خانه پری فورم های درخواستی همراه با اسناد تحصیلی شان را قبل از تاریخ   ۲۸ / ثور /۱۴۰۰ مطابق ۱۸ می ۲۰۲۱ به غرفه (۲۱) دفتر پذیرش وزارت تحصیلات عالی تسلیم نمایند.

 از آنجائیکه جدول زمانی برای طی مراحل و پروسس بورسیه مذکور از جانب مرجع بورس دهنده تنظیم شده است، متکی بر جدول زمانی از معرفی کاندیدان به بورسیه، بعد از سپری شدن تاریخ اطلاعیه هذا جداْ معذرت خواسته میشود.

شایان ذکر است در صورتیکه تعداد کاندیدان بیشتر ازتعداد سیت های داده شده( ۲۰ نفر ) گردد، از میان کاندیدان۲۰ تن به اساس بلند ترین فیصدی نمرات ( ۱۰ تن برای ماستری و ۱۰ تن برای دوکتورا ) انتخاب و معرفی می گردند.

1. دانلود

۲. دانلود

۳. دانلود

۴. دانلود

۵. دانلود

۶. دانلود

آخرین بورسیه ها

دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ - ۷:۱۱ مالیزیا
Background image

اطلاعیه بورس های تحصیلی دوره لیسانس پوهنتون البخاری کشور مالیزیا!

سفارت افغانستان مقیم کشور کوالالامپور از اعطای بورس های تحصیلی دوره لیسانس برای جدید الشمولان سمستر ماه اکتوبر2022 تحت شرایط ذیل خبر داده است که بورس مذکور طبق هدایت مقام محترم وزارت . . .

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۱:۱۰ برونای
Background image

اطلاعیه بورسیه تحصیلی مقاطع لیسانس و ماستری کشور برونای دارالسلام


سفارت افغانستان مقیم کوالا لامپور- مالیزیا به اساس یادداشت کمیشنری عالی کشور برونای دارالسلام از اعطای بورس های تحصیلی خویش برای اتباع خارجی در مقطع لیسانس و ماستری  برای سال تحصیلی . . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۸:۳۲
Background image

اطلاعیه بورس تحصیلی کشور سویس در مقاطع دوکتورا ، فوق دوکتورا و بورسیه تحصیلی دوره تحقیقاتی

اداره انکشافی و همکاری سویس در افغانستان، از اهدای محدود بورسیه های آزاد تحصیلی در مقاطع دوکتورا (PhD)، فوق دوکتورا (Post Doctorate) و بورسیه تحصیلی دوره تحقیقاتی (Research) برای یک . . .