جلسه بورد مشورتی انکشاف مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی، تحت ریاست پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایرگردید

safiullah_user
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۸:۲۷
gg

دراین جلسه پوهاند دکتور بری صدیقی معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی، پوهاند عبدالقدیر خموش رییس اداره ملی امتحانات، تعدادی از رؤسای این وزارت و نمایندگان مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی اشتراک ورزیده بودند.
در جلسه گزارش کاری مسوولان پیرامون رسیدگی به مشکلات محصلان مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی استماع گردید و بعد از بحث همه جانبه فیصله صورت گرفت تا آن عده نهاد های تحصیلات عالی خصوصی که با گذشت 6 ماه تا کنون در ارسال نتایج امتحان کانکور سمستر خزانی شان به اداره ملی امتحانات و از آن طریق به ریاست پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی سهل انگاری کرده اند؛ الی 1 حوت 1398 مهلت دارند تا نتایج شان را ارسال نمایند، در غیر آن شمولیت محصلان شان در سمستر متذکره نزد وزارت تحصیلات عالی مشروعیت نداشته و امتحان کانکور 1399 این نهاد ها نیز پذیرفته نخواهد شد که مسؤولیت بعدی به دوش خود نهاد های متذکره می باشد؛ هکذا کمیته ملی اختصاصی مشترک وزارت تحصیلات عالی و اتحادیه پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی در مورد تعلیق رشته های مربوط این نهاد ها تصمیم اتخاذ خواهد گرفت.
در این جلسه طرزالعمل اخذ امتحان کانکور مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی که توسط کمیته اختصاصی قبلا تهیه گردیده بود، مورد تائید قرار گرفت؛ هکذا بورد پیشنهاد کمیته اختصاصی مبنی بر اخذ امتحان کانکور مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی را نیز تائید نمود تا امتحان عمومی مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی در سمستر بهاری از تاریخ 10 حوت تا 30 ام حوت سال 1398 و امتحان متفرقه سمستر بهاری مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی از اول تا دهم حمل برگزارگردد.
شروع سمستر بهاری مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی برای محصلان جدیدالشمول نیز 15 تا 20 حمل تعیین گردید.
در پایان جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی هدایت داد تا تمام پوهنتون های دولتی و خصوصی در هماهنگی با ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه این وزارت، کتاب معلومات پوهنتون های دولتی و خصوصی افغانستان را به منظور نشر در وب‌سایت وزارت تحصیلات عالی تحت نام National Information Center (NIC) که بعدا توسط سازمان یونسکو (UNESCO) و سازمان همکاری های منطقه یی جنوب آسیا ( SAARC) مورد استفاده قرار می گیرد، تدوین و تهیه نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۸:۳۶
Background image

68 تن از کارمندان اداری وزارت تحصیلات عالی تصدیق نامه های ارتقای ظرفیت را بدست آوردند

در محفل که به این مناسبت دایر گردید، مصطفی یونس زاد رییس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به اشتراک کنندگان که ورکشاپ های آموزشی داخل خدمت را فرا گرفته اند، گفت که از اندوخته. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۸:۳۴
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با رییس عمومی څارنوالی منع آزار و اذیت زنان لوی څارنوالی دیدار کرد

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با رییس عمومی څارنوالی منع آزار و اذیت زنان لوی څارنوالی کشور در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار روی چگونگی ایجاد کمیته های منع آزار و اذیت زنان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۸:۲۷
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تعداد از وکلای مردم در شورای ملی دیدار کرد

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیدار های جداگانه که با تعدادی از وکلای مردم در شورای ملی، مسوولان بلند پایه حکومتی و عده ای از بزرگان و نمایندگان مردم از. . .

BACK TO NEWS