جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست شیخ الحدیث مولوی صاحب نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اشتراک معینان امور محصلان، مالی و اداری، رؤسای ادارات مرکزی و پوهنتون های مرکز برگزار شد.

ameen_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۵ - ۱۲:۹
ghjkdfhk

جلسه یاد شده که با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید آغاز شد؛ سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی صحبت های شان به اعضای شورای رهبری گفت: « شما در امور کاری تان صلاحیت کامل دارید؟ تلاش نمائید تا مطابق اصول اسلامی فعالیت های خویش را انجام دهید، از کار ها نظارت و ارزیابی نمائید و مشکلات موجود در ادارات خویش را حل و سعی برای پیشرفت نمائید.»
همچنان سرپرست وزارت تحصیلات عالی اضافه نموده گفت که تمام مسئولین و کارمندان دولتی که زیر چتر وزارت تحصلات عالی کار می کنند، صورت و سیرت خویش را مطابق اصول اسلامی عیار و کار انجام نه دهند که در مغایرت با دین مبارک اسلام باشد.
سپس مطابق آجندا اعضای شورای رهبری روی شمولیت فارغان دارالعلوم ها در پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی، تقرر اعضای کادر علمی که تحصیلات شان را در خارج از کشور به اتمام رسانده اند، جذب محصلان اضافه تر از ظرفیت در شماری از نهاد های تحصیلات عالی خصوصی، سرنوشت شماری از محصلان نهاد های تحصیلات عالی خصوصی لغو شده و فارمت واحد ترانسکرپت نمرات نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی بحث و تبادل نظر صورت گرفت که در نتیجه جهت روشن شدن بعضی از موضوعات مطرح شده کمیته های کاری موظف گردید و در مورد شمار دیگر فیصله های لازم اتخاذ شد. 
چهار شنبه 
مورخ ۲۱/۴/۱۴۴۴ هـ.ق  ۲۵/۸/۱۴۰۱ هـ.ش  ۲۰۲۲/۱۱/۱۶
دفتر مطبوعاتی وزارت تحصیلات عالی

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

جلسه هماهنگی ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست شیخ شاکر الله وحدت رئیس ارشاد و دعوت این وزارت با آمرین ارشاد ودعوت نهاد های تحصیلی خصوصی مرکزی دایرگردید.

در نخست جلسه با تلاوت آیات از کلام الله مجید آغاز و سپس مولوی صاحب ولی محمد معاون ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی به اشتراک کننده گان در مورد مسؤلیت های دینی شان در قبال جامعه علی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۰
Background image

جلسه انسجام امور کاری معینیت مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، به ریاست مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری این وزارت، دایر شد.

جلسه متذکره که با تلاوت آیات چند از قرآن مجید آغاز شد، در ابتدا معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در رابطه به موضوعات مهم مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده، از رؤسای مربوطه. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۹ - ۷:۴۹
Background image

کلستر دور دوم بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی پوهنحٔی های جیولوژی و معدن،‌ زمین شناسی و حفاظت محیط زیست آغاز شد.

دوکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در مراسم افتتاحیه کلستر گفت که استخراج معادن، یک راه عالی برای توسعه اقتصادی افغانستان بوده و آموزش علوم تجربی نیاز جدی جامعه ماست.
. . .

BACK TO NEWS