جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردید

Azizorayakhel.admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۸
ش

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و با اشتراک اعضای محترم کمیسیون یاد شده دایر شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، نهاد های تحصیلات عالی خصوصی را مانند نهاد های تحصیلی دولتی بازوی مستحکم این وزارت عنوان نموده گفت: ما روی این موضوع کار و تلاش می نماییم که چگونه بتوانیم نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی خویش را از دیدگاه ارایه خدمات تحصیلی معیاری و با کیفیت، در جایگاه رفیع تحصیلی قرار دهیم. موصوف علاوه کرد که نزد وزارت تحصیلات عالی اساتید و محصلان بخش های دولتی و خصوصی اهمیت یکسان داشته، چون این دو سکتور دنبال اهداف مشترک که همانا خدمت به خاک و مردم کشور ماست، می باشند.

ش

در جلسه کمیسیون یاد شده مطابق اجندا موضوعات مربوط به پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی از جمله: نصاب تحصیلی، ایجاد برنامه های جدید، توجه به کیفیت برنامه های ماستری و رعایت اسناد تقنینی، تعریف جایداد های دایمی، مطالعه نتایج نظارت از یک تعداد نهاد های تحصیلی خصوصی و برخی از موضوعات مطرح شده دیگر؛ در روشنی اسناد تقنینی، بحث و تصامیم لازم اتخاذ گردید و همچنان به ادارات مربوطه در مورد هدایات لازم ارایه شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۶
Background image

مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) در پوهنتون های دولتی دوباره فعال می گردد

قرار است مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) به کمک سفارت ایالات متحده امریکا در یکتعداد از پوهنتون های دولتی دوباره فعال گردد.

این برنامه پس از یک سال وقفه در پوهنتون های کابل، پولی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۴
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با شماری از مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دیدار نمود

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی نشست های جداگانه با شماری از وکلای مردم در شورای ملی، مسوولان و اساتید نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و اعضای جامعه مدنی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اعضای دفتر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و اعضای جامعه مدنی دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست های جداگانه با شماری از اعضای دفتر مرکزی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و استادان، محاسن سفیدان، اعضای جامعه مدنی و جوانان ولایت غزنی. . .

BACK TO NEWS