سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حاشیه کنفرانس جهانی وزیران تحصیلات عالی و معارف روسیه فدراتیف، با رییس شورای علمای کشور تاتارستان دیدار کرد.

eshaq_admin
دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۵:۲۳
gdfgfd

شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالی که مولوی صاحب حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف نیز حضور داشت طی دیدار با رییس شورای علمای کشور تاتارستان در رابطه به نظام اسلامی ا.ا.ا تحت قیادت واحد امیر المومنین حفظه الله معلومات داده گفت: «افغانستان حالا در امن است، آنجا شریعت تطبیق می شود و نظام در برابر مردم از شفقت و مهربانی کار می گیرد.
رستم عبدالحی رییس شورای علمای کشور تاتارستان از دیدار با سرپرست وزیر تحصیلات عالی خوشی نشان داده در رابطه به حالت جاری کشور خود معلومات داده گفت حالت مسلمانان در اینجا از قبل بهتر شده است، مسلمانان آزادی دینی خود را دارند و شورای علما در روشنایی فقه حنفی امور خویش را به پیش می برد.
نامبرده در ادامه صحبت های خود گفت: «زمانی که در کشور مصر تحصیل می کردم، کتاب های فقهی را از علمای افغانی می آموختم، من علمای کرام افغانستان را منحیث استادانم میشناسم»
قابل یاد آوری است که وزیران تحصیلات عالی و معارف روز گذشته با همراهی یک هیئت به هدف اشتراک در «کنفرانس دوم جهانی وزیران تحصیلات عالی و معارف» به شهر کازان روسیه فدراتیف سفر کردند.
نا گفته نه باید گذاشت که در دیدار یاد شده وزیران تحصیلات عالی و معارف به رییس و اعضای شورای علمای کشور تاتارستان دعوت دادند تا به افغانستان آمده و نظام امارت اسلامی را از نزدیک مشاهده کنند.

آخرین اطلاعیه ها

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۱۰:۲۳
Background image

اطلاعیه فراخوان اخذ مقالات علمی-تحقیقی پوهنتون خصوصی کاردان

قرار است پوهنتون خصوصی کاردان نخستین کنفرانس ملی تحت عنوان «استقبال از آینده: ابتکارات،  ابهامات، تهدیدات و چالش های هوش مصنوعی» را برگزار نماید.
 بناَ از تمام استادان نهاد های تحصیلات . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۹:۲۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه  تهیه و تدارک وسایل ، تجهیزات و مواد لابراتواری . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۰:۲۲
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد 


موضوع : پروژه تهیه و اعمار یک باب تشناب ریاست انکشاف برنامه های علمی: 
بدین وسیله به تاسی ازفقره )۲(ماده چهل وسوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رساینده می شود که وزارت تحصیلات عالی درنظر . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۱۰:۱۹
Background image

وزیر صحت عامه وعده سپرد تا یک باب کلینیک را در پوهنتون سید جمال الدین افغانی کنر ایجاد کرده و یک عراده امبولانس را نیز به این پوهنتون بسپارد. 


مولوی نور جلال جلالی سرپرست وزارت صحت عامه و شیخ رحیم الله حقانی معاون اداره ملی امتحانات این وعده را طی سفر رسمی به ولایت کنر و دیدن از پوهنتون سید جمال الدین افغانی کنر سپردند.
عبدال. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۴:۲۸
Background image

نشست ویژه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی به هدف تعقیب امورات کاری این وزارت، تحت ریاست شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر شد


در آغاز نشست سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی عید گذشته به اعضای شورای رهبری، از برگزاری روز های مبارک عید در فضای امن و پایان یافتن آن بدون هیچ نوع مشکلات ابراز خوشی کرد.
نامبرده. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۱
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در نشستی با کارمندان وزارت تحصیلات عالی، از آنان خواست که به امور کاری شان دقت بیشتر نموده کار امروز را به فردا نگذارند.


مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، در نشستی که با کارمندان وزارت تحصیلات عالی طی صحبت های اصلاحی و رهنمودی، روی دقت و تسریع امور کاری کارمندان این وزارت. . .

BACK TO NEWS