مرکز تکنالوژی معلوماتی و پروژه Wi Fi zone در پوهنتون پولی تخنیک کابل افتتاح شد

baqir_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۱:۲۴
g

 وزارت تحصیلات عالی مرکز تکنالوژی معلوماتی و پروژه  Wi Fi zoneپوهنتون پولی تخنیک کابل امروز توسط وزیر تحصیلات عالی افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

 با افتتاح پروژه مرکز تکنالوژی معلوماتی که به کمک مالی برنامه انکشاف تحصیلات عالی (HEDP) به هزینه بیشتر از 35 میلیون و 700 هزار افغانی و پروژه Wi Fi zone این پوهنتون به هزینه حدود دو میلیون افغانی به کمک اداره اترا ساخته شده است؛ در قسمت فراهم نمودن انترنیت سریع به تمام نقاط پوهنتون، شبکه سازی ساحات مختلف پوهنتون، تجهیز صنوف با وسایل مدرن و مدیریت بهتر در خدمات انترنتی سهولت ها و خدمات را برای استادان و محصلان مهیا می سازد.

 در محفلی که به این مناسب در پوهنتون پولی تخنیک کابل برگزار گردید، دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با ابراز خوشی از افتتاح پروژه های یاد شده گفت که یکی از برنامه های اساسی ما تغییر رویکرد نظام تحصیلات عالی از آموزش محوری به تحقیق محوری با استفاده از تکنالوژی معلوماتی می باشد.

 وی اضافه کرد: "موثریت چنین مراکز زمانی بهتر و خوبتر خواهد بود که بتوانیم از این مراکز در قسمت برنامه های تحقیقی و آموزشی استفاده درست نماییم. "

  وزیر تحصیلات عالی همچنان از دفتر برنامه انکشاف تحصیلات عالی (HEDP)،  اداره اترا، پوهنتون پولی تخنیک کابل و همکاران وزارت تحصیلات عالی بابت تکمیل پروژه های یاد شده قدردانی نموده، از یک سلسله طرح ها و برنامه های نیز یاد آوری نمود که به اساس آن پوهنتون های بزرگ مطابق فعالیت های آموزشی شان نقش خویش را در توسعه و پیشرفت کشور ایفا نمایند.

 سپس نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در رابطه به اهداف ایجاد مراکز تکنالوژی معلوماتی صحبت نموده گفت که از سال 2016 به این سو برنامه ایجاد مراکز تکنالوژی معلوماتی در چهارده نهاد تحصیلی آغاز شد که با ایجاد آخرین مرکز در پوهنتون پولی تخنیک کابل این برنامه خاتمه یافت.

وی گفت که از طریق این مراکز در گام نخست تمام بخش های پوهنتون با شبکه انترنتی وصل گردیده و در مراحل بعدی با سایر پوهنتون های کشور و بالاخره با پوهنتون های منطقه و جهان از طریق انترنت وصل خواهد شد.

 همچنان پوهنوال عبدالرشید اقبال رییس پوهنتون پولی تخنیک کابل، از رهبری وزارت تحصیلات عالی بابت توجه شان در راستای انکشاف و توسعه نهاد های تحصیلی به ویژه پوهنتون پولی تخنیک کابل سپاسگزاری نموده، یک سلسله خواست ها و پیشنهادات شان را با رهبری وزارت تحصیلات عالی شریک ساخت.

 محفل با قطعه نوار و افتتاح مراکز یاد شده توسط وزیر تحصیلات عالی و معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۲۴
Background image

ساختمان جدید پوهنځی های اداره و پالیسی عامه و ریاضیات پوهنتون کابل افتتاح شد

ساختمان جدید پوهنځی های اداره و پالیسی عامه و ریاضیات پوهنتون کابل امروز توسط وزیر تحصیلات عالی افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

 در مراسم افتتاح ساختمان یاد شده دکتور عباس بصیر وزیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۲۰
Background image

وزیر تحصیلات عالی مشکلات و پیشنهادات اتحادیه محصلان پوهنتون کابل را استماع نمود

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی، در حالی که سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان نیز حضور داشت، طی جلسه ای با اتحادیۀ محصلان پوهنتون کابل مشکلات و پیشنهادات آنان را استماع نمود و از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۴:۳۸
Background image

سازمان بین المللی خبری و رسانه ای ایالات متحده امریکا پوهنتون ها را در بخش آموزش زبان انگلیسی همکاری می کند

سازمان بین المللی خبری و رسانه ای ایالات متحده امریکا که بنام صدای امریکا (VOA) یاد می شود آماده است تا پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی کشور را در بخش آموزش و تقویت زبان انگلیسی همکاری. . .

BACK TO NEWS