معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.

Akmal_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۳
معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از  سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.

21 جدی1400 وزارت تحصیلات عالی
معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از  سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.
دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در این دیدار در حالیکه روئسای شماری از ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی نیز حضورداشتند، ضمن قدردانی از کشور و مردم ترکیه در بخش های مختلف با افغانستان، به ریاست تحقیق، تالیف و ترجمه این وزارت هدایت داد تا بعد از ارزیابی معیار های لازم علمی، در مورد صدور سند اعتباردهی به مجله یاد شده اقدامات لازم را روی دست گیرند.
دکتور خیرخواه همچنان در قسمت شریک ساختن تجارب علمی، تحقیقات علمی مشترک و همکاری در بخش ایجاد مجلات علمی نهاد های تحصیلی کشور؛ خواستار همکاری کشور ترکیه گردید.
سپس دکتور عبدالجلیل آلپ کرای مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل، در رابطه به مجله بین المللی تحقیقات علمی علوم اجتماعی «دیوان» معلومات داده گفت که این مجله دو سال قبل به همکاری محققان افغانی، ترکی و ازبیکستانی در چوکات پوهنتون جوزجان ایجاد شده که از وزارت تحصیلات عالی ترکیه سند اعتبار علمی نیز اخذ نموده است. موصوف اظهار امیدواری نمود تا وزارت تحصیلات عالی افغانستان نیز در قسمت صدور سند اعتباردهی همکاری نمایند.
وی همچنان در بخش های برگزاری سمینار های علمی مشترک، تقویت روابط علمی و تحقیقات علمی و سایر همکاری های علمی وعده همکاری نیز داد.
قابل ذکر است که مصارف مالی مجله علمی بین المللی دیوان از سوی بنیاد خیریه حکمت کشور ترکیه که در بخش های علمی و کمک های بشردوستانه در افغانستان فعالیت دارد، پرداخت می گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۴۶
Background image

نشستی از طرف وزارت تحصیلات عالی به خاطر هماهنگی بیشتر میان استادان پوهنتون کابل با مسوولان ا.ا.ا در این پوهنتون برگزار شد

30 جدی 1400
نشستی از طرف وزارت تحصیلات عالی به خاطر هماهنگی بیشتر میان استادان پوهنتون کابل با مسوولان ا.ا.ا در این پوهنتون برگزار شد.
در این نشست، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۸:۳۷
Background image

ورکشاپ دو روزه آموزشی برای آگاهی در مورد معیار های برنامه تضمین کیفیت و اعتباردهی نهاد های تحصیلی زون جنوب غرب کشور در پوهنتون کندهار دایر گردید

30 جدی 1400
ورکشاپ دو روزه آموزشی برای آگاهی در مورد معیار های برنامه تضمین کیفیت و اعتباردهی نهاد های تحصیلی زون جنوب غرب   کشور در پوهنتون کندهار دایر گردید. 
 
در این ورکشاپ که به. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۷:۵۳
Background image

۴۰ تن از کارکنان وزارت تحصیلات عالی از ورکشاپ آشنایی با قوانین و خدمات ملکی فارغ شدند

۳۰ جدی ۱۴۰۰
۴۰ تن از کارکنان وزارت تحصیلات عالی از ورکشاپ آشنایی با قوانین و خدمات ملکی فارغ شدند.

در این ورکشاپ که از سوی ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی راه اندازی شده بود برای. . .

BACK TO NEWS