ورکشاپ نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی آغاز شد

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۱۳
h

ورکشاپ پنج روزه نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی که شامل بخش های انجنیری، تعلیم و تربیه و زراعت می شود، امروز در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید.

در این ورکشاپ روسا، معاونین و منشی های کلستر های شامل بازنگری نصاب های یاد شده شرکت دارند تا بر متون مندرج نصاب ها، یکسان سازی فارمت ها، آماده سازی فهرست مندرجات، طرح و دیزاین آن مرور کلی نموده و آنرا آماده چاپ و استفاده سازند.

پوهنمل عبدالتواب بالا کرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از اساتیدی که دراین برنامه شرکت نموده اند، از آنان خواست تا در مرحله نهایی سازی نصاب های یاد شده دقت بیشتر به خرچ دهند.
پوهنمل بالاکرزی با یاد آوری از تلاش های وزارت تحصیلات عالی و زحمات استادان شامل در بازنگری نصاب های تحصیلی گفت که پروسه نصاب سازی یک کار دوامدار بوده و تاثیرات آن در درازمدت محسوس می گردد. وی از استادان و مسوولان پوهنتون ها خواست تا در رابطه به نصاب های جدید برای محصلان آگاهی دهی نموده و در مورد تاثیرات آن در بهبود کیفی تدریس و آموزش، و اینکه تا چه اندازه جوابگوی نیازمندی های آنان میباشد گفتمان های را راه اندازی نمایند.

h

سرپرست وزارت تحصیلات عالی به اشتراک کارشناسان ماهر ادارات ذیربط در ورکشاپ های بازنگری نصاب تاکید کرده و به ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی هدایت داد که یک دیتابیس از کارشناسان ماهر ادارات را تهیه نمایند تا در برنامه های بعدی بازنگری نصاب از آنان استفاده موثر صورت گیرد.
سپس پوهنمل خواجه زبیر احمد صدیقی رئیس انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی پیرامون کارکرد های سال جاری در بخش بازنگری نصاب معلومات ارایه نموده گفت، که در ورکشاپ حاضر در رابطه به 20 رشته انجنیری، 8 رشته تعلیم و تربیه و 10 رشته زراعت که قبلا بازنگری شده اند، مرور کلی صورت گرفته و این نصاب ها برای چاپ آماده خواهد شد.

h

به گفته وی از آغاز سال 1398 خورشیدی کار روی 74 رشته تحصیلی صورت گرفته که نصاب 5 رشته حقوق، علوم سیاسی و شرعیات تکمیل و چاپ گردیده است، قرار است این نصاب ها در سال جدید تحصیلی در پوهنتون های خصوصی و دولتی تطبیق گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۶
Background image

مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) در پوهنتون های دولتی دوباره فعال می گردد

قرار است مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) به کمک سفارت ایالات متحده امریکا در یکتعداد از پوهنتون های دولتی دوباره فعال گردد.

این برنامه پس از یک سال وقفه در پوهنتون های کابل، پولی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۴
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با شماری از مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دیدار نمود

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی نشست های جداگانه با شماری از وکلای مردم در شورای ملی، مسوولان و اساتید نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و اعضای جامعه مدنی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اعضای دفتر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و اعضای جامعه مدنی دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست های جداگانه با شماری از اعضای دفتر مرکزی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و استادان، محاسن سفیدان، اعضای جامعه مدنی و جوانان ولایت غزنی. . .

BACK TO NEWS