ورکشاپ نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی آغاز شد

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۱۳
h

ورکشاپ پنج روزه نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی که شامل بخش های انجنیری، تعلیم و تربیه و زراعت می شود، امروز در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید.

در این ورکشاپ روسا، معاونین و منشی های کلستر های شامل بازنگری نصاب های یاد شده شرکت دارند تا بر متون مندرج نصاب ها، یکسان سازی فارمت ها، آماده سازی فهرست مندرجات، طرح و دیزاین آن مرور کلی نموده و آنرا آماده چاپ و استفاده سازند.

پوهنمل عبدالتواب بالا کرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از اساتیدی که دراین برنامه شرکت نموده اند، از آنان خواست تا در مرحله نهایی سازی نصاب های یاد شده دقت بیشتر به خرچ دهند.
پوهنمل بالاکرزی با یاد آوری از تلاش های وزارت تحصیلات عالی و زحمات استادان شامل در بازنگری نصاب های تحصیلی گفت که پروسه نصاب سازی یک کار دوامدار بوده و تاثیرات آن در درازمدت محسوس می گردد. وی از استادان و مسوولان پوهنتون ها خواست تا در رابطه به نصاب های جدید برای محصلان آگاهی دهی نموده و در مورد تاثیرات آن در بهبود کیفی تدریس و آموزش، و اینکه تا چه اندازه جوابگوی نیازمندی های آنان میباشد گفتمان های را راه اندازی نمایند.

h

سرپرست وزارت تحصیلات عالی به اشتراک کارشناسان ماهر ادارات ذیربط در ورکشاپ های بازنگری نصاب تاکید کرده و به ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی هدایت داد که یک دیتابیس از کارشناسان ماهر ادارات را تهیه نمایند تا در برنامه های بعدی بازنگری نصاب از آنان استفاده موثر صورت گیرد.
سپس پوهنمل خواجه زبیر احمد صدیقی رئیس انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی پیرامون کارکرد های سال جاری در بخش بازنگری نصاب معلومات ارایه نموده گفت، که در ورکشاپ حاضر در رابطه به 20 رشته انجنیری، 8 رشته تعلیم و تربیه و 10 رشته زراعت که قبلا بازنگری شده اند، مرور کلی صورت گرفته و این نصاب ها برای چاپ آماده خواهد شد.

h

به گفته وی از آغاز سال 1398 خورشیدی کار روی 74 رشته تحصیلی صورت گرفته که نصاب 5 رشته حقوق، علوم سیاسی و شرعیات تکمیل و چاپ گردیده است، قرار است این نصاب ها در سال جدید تحصیلی در پوهنتون های خصوصی و دولتی تطبیق گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۵:۵۵
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از یکتن استادان که جایزۀ بهترین محصل بخش ماستری طب را درسی وپنجمین جشنواره پوهنتون بین المللی اسلامی مالیزیا ( IIUM ) درسال 2019 از آن خود کرده است تقدیر بعمل آورد

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وسرپرست وزارت تحصیلات عالی درحالی که دکتوروحیدالله مومند رییس پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا، پوهنوال غلام دستگیر خاورین مشاورمقام وزارت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۴۵
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دفتر کارش با والی نمیروز دیدار نموده در رابطه به وضعیت تحصیلی آن ولایت بحث و تبادل نظر نمودند

در این دیدار پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در مورد برنامه ها و پلان های انکشافی و توسعوی وزارت تحصیلات عالی در کشور به ویژه موضوع کمبود تشکیلات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۹:۵۳
Background image

تحصیلات عالی افغانستان وارد مرحله نوین پیشرفت و کسب اعتبار جهانی میگردد

الحاق افغانستان به کنوانسیون 2011 توکیو از طرف کابینه جمهوری اسلامی افغانستان مورد تائید قرار گرفت.
کنوانسیون توکیو 2011 میثاق علمی برای شناسایی قابلیت ها و مدارک تحصیلی در حوزه آسیا و. . .

BACK TO NEWS