وزیر تحصیلات عالی در دفتر کارش با سفیر کشور چین مقیم کابل دیدار کرد.

ameen_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۹:۳۴
klsdjfksdjkf


در این دیدار شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم وزیر تحصیلات عالی، ضمن خوش آمدید گویی به سفیر چین، از روابط نیک تاریخی، سیاسی و اقتصادی میان دو کشور ابراز خرسندی کرده بر گسترش این روابط تاکید کرد. 
وزیر تحصیلات عالی گفت که کشور چین در طول تاریخ همیشه در کنار مردم افغانستان بوده و امروز  نیز از پالیسی ها و خود ارادیت ا.ا.ا به صورت شایسته حمایت کرده و به آن احترام گذاشته است.
وزیر تحصیلات عالی همچنان در کنار قدردانی از کمک های کشور چین در بخش های مختلف به ویژه تحصیلات عالی، گفت که خواست ما از همه کشور ها این است تا مطابق نیاز مندی ها، مردم افغانستان را کمک کنند. وی همچنان در این قسمت از کشور چین تشکری کرد. 
شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم وزیر تحصیلات عالی در ادامه صحبت های شان از اقدام اخیر کشور چین در مورد پذیرفتن اعتمادنامه سفیر افغانستان در کشور یاد شده نیز قدردانی کرده آن را یک دستآورد بزرگ در راستای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و اکادمیک میان دو کشورعنوان کرد.
در مقابل آقای جاوشنگ سفیر کشور چین مقیم کابل، با اشاره به روابط حسنه تاریخی و اقتصادی میان دو کشور گفت که دولت چین به ارزش های دینی، فرهنگی و تمامیت ارضی افغانستان احترام دارد و اقدامات اخیر دیپلوماتیک نیز گویایی این مدعا می باشد.
وی همچنان گفت که چین در بخش های مختلف از جمله زراعت و معادن با افغانستان روابط تجاری وسیعی دارد که قرار است این روابط بیشتر از گذشته افزایش یابد.
نامبرده همچنان پیرامون تقویت روابط اکادمیک، تحصیلی و برنامه های ارتقای ظرفیت برای استادان نهاد های تحصیلی نیز صحبت کرده و در زمینه وعده همکاری داد.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۴۵
Background image

اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی در رابطه به ختم پروسه تبدیلی

به اطلاع تمام محصلان نهاد های تحصیلات عالی امارتی رسانیده می شود که، معیاد پروسه تبدیلی که طی ماه های (جدی و دلو) سال ۱۴۰۲ هـ.ش اغاز شده بود رسما به پایان رسیده است.
بناَ از تمام محصلان . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۶
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه وتدارک وسایل تکنالوژی و کمره امنیتی برای پوهنتون . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۵:۵۱
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد تهیه و تدارک (31) قلم فرنیچرباب مورد ضرورت جامعات دینی . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۰:۳۹
Background image

شورای معینیت علمی وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست معین علمی این وزارت دایر شد.


در آغاز جلسه دوکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی به اعضای شورا و رییسان مربوطه در باره کار های اداری و هماهنگی بیشتر هدایت لازم سپرد.
همچنان مطابق آجندا مرور کوتاه روی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۵۸
Background image

جلسه شورای معینیت مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست معین مالی و اداری این وزارت دایر شد.


در آغاز جلسه مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، تدویر ورکشاپ پنج روزه ارتقای ظرفیت که از سوی وزارت تحصیلات عالی برای مسؤولان بخش های مالی و تدارکاتی ادارات. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۴:۲۵
Background image

ورکشاپ پنج روزه آموزشی امور مالی و تدارکاتی  برای مسوولان نهاد های تحصیلی مرکز و تمام نهاد های تحصیلی امارتی به پایان رسید.

در ورکشاپ یاد شده به رییسان اداره مرکزی و نهاد های تحصیلی امارتی، معاونان و  کارمندان امور تدارکاتی و مالی مرکز و نهاد های تحصیلی امارتی از سوی استادان و متخصصان در باره بودجه های عامه،. . .

BACK TO NEWS