پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با عبدالهادی ارغندیوال سرپرست و نامزد وزیر وزارت مالیه دیدار نمود

safiullah_user
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۷:۲۰
s

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با عبدالهادی ارغندیوال سرپرست و نامزد وزیر وزارت مالیه پیرامون موضوعات بودجوی پروژه های انکشافی این وزارت بحث و تبادل نظر نمود.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از همکاری های همیشگی وزارت مالیه، پیرامون پروژه های انکشافی این وزارت معلومات ارایه نموده گفت: به اساس پلان انکشافی وزارت تحصیلات عالی در 33 ولایت کشور 80 پروژه انکشافی در نهادهای تحصیلات عالی جهت رفع نیازمندی های تدریسی و اداری باید ساخته شود تا چالش های موجود فرا راه پوهنتون های کشور از لحاظ زیربنایی برطرف گردیده و از جانب دیگر زمینه مصوون تحصیلی در آن عده نهادهایی که با کمبود ساختمان مواجه اند نسبت به گذشته مساعد ترگردد.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی افزود: بر اساس تلاش های وزارت مالیه تا حال در هشت نهاد تحصیلی کشور در مورد اعمار 18پروژه انکشافی از سوی بانک انکشاف آسیایی تعهد صورت گرفته که بالای بخش های تخنیکی آن کار نیز آغاز شده، اما چگونگی دیزاین این پروژه ها بدلیل عدم اختصاص بودجه نظر به پالیسی بانک انکشاف آسیایی باقی مانده که باید جهت رفع مشکل و آغاز کار پروژه های مذکور وزارت مالیه مصارف دیزاین آنرا تمویل نماید.

پوهنمل بالا کرزی اظهار داشت که وزارت محترم مالیه در قسمت فراهم سازی بودجه مورد نظر وزارت تحصیلات عالی جهت اعمار پروژه ها و جلب همکاری تمویل کنندگان که با حکومت افغانستان در این زمینه وعده نموده اند، همکاری نموده تا ایشان تعهدات خود را در زمینه عملی سازند.

عبدالهادی ارغندیوال سرپرست و نامزد وزیر وزارت مالیه گفت که بادرنظرداشت شیوع ویروس کرونا در افغانستان، اولویت اساسی ما مبارزه علیه این ویروس و پیامدهای آن می باشد.

وی علاوه کرد با آنهم سکتور تحصیلات عالی بسیار مهم بوده و اولویت های حکومت را تشکیل می دهد. بناً تلاش می‌نماییم تا بادرنظرداشت امکانات موجود با سکتور تحصیلی کشور همکاری صورت گیرد.

سرپرست وزارت مالیه اطمینان داد تا مصارف دایزین پروژه های مذکور را تمویل نموده و در وسط سال مالی هنگام بررسی بودجه پروژه های انکشافی وزارت تحصیلات عالی را شامل بودجه خواهند ساخت.

در اخیر این نشست فیصله بعمل آمد تا تیم های تخنیکی متشکل از ریاست عمومی بودجه، ادارۀ انسجام کمک های وزارت مالیه و وزارت تحصیلات عالی باهم نشست نموده و در مورد چگونگی حل مشکلات بودجوی طرح و دیزاین ساختمان های متذکره و هماهنگی با تمویل کنندگان بخاطر جلب کمک های ایشان بحث و گفتگو نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۴۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با کارمندان وزارت عید مبارکی نمود

توجه به اصول و مقررات اداری و برخورد نیک با مراجعین از جمله مکلفیت های هر مامور خدمات ملکی بوده و پابندی به آن ضروری و لازمی می باشد.

این مطلب را پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۸
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و با اشتراک اعضای محترم کمیسیون یاد شده دایر شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۴
Background image

از روز بیرق ملی در وزارت تحصیلات عالی تجلیل شد

از هفتم اسد روز بیرق ملی کشور، در وزارت تحصیلات عالی تجلیل بعمل آمد.

در مراسم ویژه ی که به همین مناسبت در محوطه وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت هئیت رهبری وزارت تحصیلات عالی، منسوبین. . .

BACK TO NEWS