کنفرانسی پیرامون ارزش ادبیات فلکوریک زبان و ادبیات پشتو دایر گردید

baqir_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۸:۵
ل

کنفرانسی پیرامون ارزش ادبیات فلکوریک زبان و ادبیات پشتو، در پوهنتون جوزجان راه اندازی شد.

در این کنفرانس در حالیکه تعدادی کثیری از استادان پوهنتونهای؛ کابل، ننگرهار، خوست و پکتیا نیز حضور داشتند، پوهاند دوکتور لعل پاچا آزمون مشاور ریاست جمهوری در امور علمی و فرهنگی ضمن ایراد موضوعات مهم علمی راجع به ارزش های ادبیات فولکلوریک در راستای حفظ اصالت تاریخی و همچنان توسعه ی زبان ها، بر تحکیم وحدت ملی از طریق پوهنتون ها تاکید نمودند. ایشان به برنامه های معقول دولت راجع به امور علمی و فرهنگی روشنی انداخته و از توجه جدی ریاست جمهوری به این اموراطمینان داد.

در کنفرانس همچنان پوهندوی دیپلوم انجنیر مسعود حقبین رئیس پوهنتون جوزجان، تشریف آوری پوهاند دوکتورا لعل پاچا آزمون مشاور ریاست جمهوری در امور علمی و فرهنگی و همچنان استادان پوهنتون های مختلف کشور را به پوهنتون جوزجان خیر مقدم عرض نموده و بگونه ی مختصری معلوماتی راجع به فعالیت های علمی، تدریسی و دیگر امور مربوط به پوهنتون جوزجان، ارائه نمودند.

در ختم کنفرانس مهمانان از بخش های مختلف پوهنتون جوزجان دیدار کرده و تعدادی از آثار علمی را نیز به عنوان تحفه به هیأت رهبری پوهنتون جوزجان، اهدا نمودند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۲۶
Background image

برنامه آشنایی با رهنمود جدید نگارش آثار علمی اعضای کادر علمی دایر شد

برنامه آشنایی با رهنمود جدید نگارش آثار علمی اعضای کادر علمی، ساختار های جدید پیشنهاد تحقیق، تالیف و ترجمه و چگونگی طی مراحل آن  در پوهنتون غزنی دایر گردید.

در این برنامه  پوهنوال. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۱۷
Background image

مرکز آموزش‌های رهبری در پوهنتون هرات افتتاح شد

آمریت انکشاف مسلکی استادان پوهنتون، به ادامه فعالیت‌های خود مرکز آموزش‌های رهبری را با حضور هیئت رهبری پوهنتون افتتاح نمود.

در مراسم افتتاحیه، پوهنوال دکتور عبدالله فایز رئیس پوهنتون. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۸
Background image

از قهرمانی محصلان پوهنتون کابل در رقابت‌های ملی محکمه تمثیلی حقوق بشر بزرگداشت گردید

معاونیت امور محصلان پوهنتون کابل  طی یک مراسم با شکوه از قهرمانی محصلان پوهنځی شرعیات در رقابت‌های ملی محکمه تمثیلی حقوق بشر و کسب مقام قهرمانی این مسابقات از سوی تیم محکمه تمثیلی. . .

BACK TO NEWS