سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی با هیات رهبری پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی دایر شد

Anonymous (not verified)
Sun, Dec 08 2019 12:03 PM
دیدار

سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، به هدف تسریع کار ایجاد ژورنال علمی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با هیأت رهبری این پوهنتون برگزار گردید.

در این نشست دکتورمحمد وسیم اقبال مشاورمقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی با پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون یاد شده، استادان واعضای بورد علمی و تحقیقاتی این پوهنتون روی تسریع روند ایجاد ژورنال آن صحبت و تبادل نظر نمودند.

دکتور اقبال با تأکید روی تعیین اعضا از میان استادانی که سابقه اشتغال در بخش های تحقیقاتی و علمی داشته باشند، روی قالب، محدودۀ زمانی، محتویات و میزان کیفیت مقاله های علمی، و دیگر شاخصه های ژورنال این پوهنتون از نگاه دیزاین ساختار ویب سایت نشریاتی آن تبادل نظرکردند.

وی کار تحقیقاتی براساس شاخص‌ های ملی و جهانی علم سنجی را در پوهنتون های افغانستان نیازمند تعهد و تلاش های اکادمیک عنوان کرده، اخذ جواز (ISSN) و ایجاد ژورنال های ملی به سطح پوهنتون های مطرح کشور را زمینه ارتقای تدریجی این مؤسسات به مدارج عالی علمی و آشنا شدن کادر های جوان با فرهنگ پژوهش و تحقیقات استاندارد عنوان کرد.

دکتور اقبال گفت: " فعالیت های پژوهشی که محصول آن تولید علم براساس علم سنجی جهانی باشد می تواند جایگاه یک پوهنتون را در رده بندی های ملی و بین المللی تثبیت کند و به آن اعتبار ببخشد."

در این جلسه پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با ابراز شادمانی از اقدامات وزارت تحصیلات عالی، برای ایجاد ژورنال های علمی به سطح پوهنتون های کشور و تلاش دکتور اقبال مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، ایجاد ژورنال علمی را عاملی برای موفقیت علمی و برجسته شدن هویت پوهنتون ها عنوان کرد.

دکتر اسدی افزود که رهبریی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی با تلاش و تقلای بیشتر از پیش برای فراهم کردن اسباب ایجاد و تداوم موفقیت آمیز این ژرونال از نشانی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی کارمی کند و برای تحقق این برنامه هر چه در توان است دریغ نمی ورزند.

دیدار

طی این نشست اعضای ( Editorial board)، مسوول بخش ویب سایت، نشرات وسایر اعضای محوری، برای تدارک اقدامات عملی در این بخش تعیین و فیصله گردید تا 15 ماه جدی سال روان، مسوولیت های سپرده شده در این بخش را پیگری نموده و در جلسه بعدی گزارش خود از پیشرفت های کاری شان را ارایه بدهند.

Latest news

Sat, Jan 18 2020 7:36 AM
Background image

Inauguration of ICT center and The Online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences (Abu Ali Ibn Sina)

Acting minister of the Ministry of Higher Education inaugurated the ICT center and the online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences'(Abu Ali Ibn Sina).

Actin. . .

Mon, Jan 13 2020 5:35 AM
Background image

Higher Education Ministry’s Commission for students’ Credit Transfer Notification (1398)

  1. According to the Credit Transfer bill, the specified Credit Transfer period is only Jadi and Dalwa months.
  2. For Credit Transfer, the applicants don’t need any application letter; they. . .

BACK TO NEWS