از هفته‌ی ملی تصویب قانون اساسی کشور در پوهنتون تخار گرامی داشت بعمل آمد

baqir_hiadari
Tue, Jan 14 2020 9:04 AM
s

از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی کشور و هفته‌ی ملی قانون اساسی در پوهنتون تخار گرامی داشت به عمل آمد.

اداره‌ی پوهنتون تخار به مناسبت هفته‌ی تجلیل از قانون اساسی، کنفرانسی را زیر عنوان (معرفی و بیان سیر تاریخی قانون اساسی افغانستان) به منظور آگاهی دهی در مورد قانون و شناسایی احکام و مواد قانون برای استادان و کارمندان اداری برگزار کرد.

پوهندوی خیرالدین خیرخواه رئیس پوهنتون تخار حین افتتاح این کنفرانس پیرامون چگونگی تجلیل از هفته‌ی تصویب قانون اساسی معلومات ارائه داشته، قانون اساسی کشور را منحیث وثیقه‌ی ملی و تعیین کننده‌ی خط مشی حکومت و مردم عنوان نمود.

وی قانون پذیری، اطاعت از احکام قانون و تطبیق آن را باعث فراهم شدن سهولت های اجتماعی، رفاه و آسایش برای مردم و جامعه تلقی کرد.

رییس پوهنتون تخار اظهار داشت، در جوامع که قانون حاکمیت کامل داشته باشد؛ آن جوامع رشد، تکامل و انکشاف بیشتر را در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی داشته است و ما نیز در تغییر اوضاع کشور نقش خویش را ایفا کنیم و مانند مردم سایر کشورهای پیشرفته‌ی در تطبیق و رعایت قانون با دولت خویش همکار و همگام باشیم.

Latest news

Sat, Jan 18 2020 7:36 AM
Background image

Inauguration of ICT center and The Online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences (Abu Ali Ibn Sina)

Acting minister of the Ministry of Higher Education inaugurated the ICT center and the online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences'(Abu Ali Ibn Sina).

Actin. . .

Mon, Jan 13 2020 5:35 AM
Background image

Higher Education Ministry’s Commission for students’ Credit Transfer Notification (1398)

  1. According to the Credit Transfer bill, the specified Credit Transfer period is only Jadi and Dalwa months.
  2. For Credit Transfer, the applicants don’t need any application letter; they. . .

BACK TO NEWS