از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی کشور در پوهنتون بامیان گرامیداشت بعمل آمد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۵:۲۳
س

در محفلی که به این مناسبت در پوهنتون بامیان برگزار شد؛ هیئت رهبری پوهنتون بامیان، روئسای پوهنځی ها، اساتید، کارمندان اداری، جمعی از محصلان، رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان و رئیس شورای علمای ولایت بامیان اشتراک داشتند.

پوهنمل عبدالعزیز محبی رییس پوهنتون بامیان در رابطه به تاریخچه تصویب قانون اساسی و اهمیت آن صحبت نموده گفت، که قانون اساسی عالیترین سند حقوقی هر کشور است که ساختار نظام سیاسی و صلاحیت های قوه مقننه، مجریه و قضائیه را بیان می دارد.

وی اضافه کرد قانون اساسی کشور ما جزء بهترین قانون های شناخته شده در منطقه است که نقاط قوت خوبی دارد و با تطبیق همه جانبه آن بسیاری از مشکلات جامعهء ما رفع می گردد.

نصرالله واعظی رئیس شورای علمای بامیان؛ پیرامون قانون اساسی و ارتباط آن با قوانین شرعی پرداخته اظهار داشت که مواد قانون اساسی فعلی کاملاً اسلامی است و هیچ نکته تضادی در برابر قانون شرعی در آن دیده نمی شود.
همچنان در این محفل پوهنمل محمد رضا ابراهیم معاون امور محصلان؛ در مورد اهمیت و جایگاه قانون اساسی در درون جوامع بشری و افغانستان، اسماعیل ذکی رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان؛ روی بررسی تضمین آزادی های فردی و اجتماعی در قانون اساسی و پوهنمل محمد ابراهیم ذکی؛ در رابطه به بررسی حقوق زنان در قانون اساسی و قوانین شرعی صحبت نمودند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۴۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با کارمندان وزارت عید مبارکی نمود

توجه به اصول و مقررات اداری و برخورد نیک با مراجعین از جمله مکلفیت های هر مامور خدمات ملکی بوده و پابندی به آن ضروری و لازمی می باشد.

این مطلب را پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۸
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و با اشتراک اعضای محترم کمیسیون یاد شده دایر شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۴
Background image

از روز بیرق ملی در وزارت تحصیلات عالی تجلیل شد

از هفتم اسد روز بیرق ملی کشور، در وزارت تحصیلات عالی تجلیل بعمل آمد.

در مراسم ویژه ی که به همین مناسبت در محوطه وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت هئیت رهبری وزارت تحصیلات عالی، منسوبین. . .

BACK TO NEWS