اعلامیه مطبوعاتی وزارت تحصیلات عالی در رابطه به  فیصله شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر ممنوعیت سفر های خارجی الحاج مولوی عبدالباقی حقا نی سرپرست وزارت تحصیلات عالی!

Akmal_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۱ - ۱۱:۳۴
a

اعلامیه مطبوعاتی وزارت تحصیلات عالی در رابطه به  فیصله شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر ممنوعیت سفر های خارجی الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی!

  وزارت تحصیلات عالی فیصله شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه به ممنوعیت سفر های خارجی الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی را منحیث یک فشار سیاسی، یک فیصله ناسنجیده شده، یک عمل پوپولیستی و خلاف تمام قوانین بین المللی می داند.

 برای همه هویداست که پس از حاکمیت ا.ا.ا دروازه های تمام نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی افغانستان بدون تعصب و تبعیض بروی محصلان اناث و ذکور گشوده شد و مطابق عُرف و عقیده مردم افغانستان برای محصلان اناث و ذکور افغانستان زمینه تحصیلات عالی برابر شده است و هیچ گونه موردی وجود ندارد که سیستم تحصیلات عالی افغانستان را منحرف سازد.

 دوکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در واکنش به این محدویت به نیویارک تایمز گفت:« این تصمیم سازمان ملل متحد اوضاع را بیشتر بحرانی میکند.»

 از ده ماه گذشته به این سو میان هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی و  نمایندگان ادارات مختلف خارجی نشست های متعددی صورت گرفته است، که به اساس گزارش های ادارات متذکره نتیجه این نشست ها پر از دستاورد بوده است و هیچ گونه مورد دیده نشده که در نتیجه آن منتج به تحریم سفر های خارجی رهبری وزارت تحصیلات عالی گردد.

 در حوزه وزارت تحصیلات عالی هیچ موردی وجود ندارد که در تناقض با قوانین بشری جهانی، حقوق بشر و پالیسی های علمی و اکادمیک باشد. از جانب دیگر هیچ گونه هوشدار و یا خبرنامه نیز قبلا از سوی سازمان ملل متحد در زمینه به وزارت تحصیلات عالی سپرده نشده است، بناْ‌  فیصله کمیته یاد شده هیچ جنبه قانونی و حقوقی ندارد و تنها مشکلات مردم را در بخش تحصیلات عالی افغانستان بیشتر می سازد.

تقاضای ما از سازمان محترم ملل متحد و شورای امنیت این سازمان این است تا در رابطه به این فیصله تجدید نظر نموده و اجازه دهند تا با تطبیق بهتر برنامه های وزارت تحصیلات عالی زمینه های بهتر تحصیل و تدریس برای جوانان به ویژه استادان و محصلان این کشور فراهم گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

جلسه هماهنگی ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست شیخ شاکر الله وحدت رئیس ارشاد و دعوت این وزارت با آمرین ارشاد ودعوت نهاد های تحصیلی خصوصی مرکزی دایرگردید.

در نخست جلسه با تلاوت آیات از کلام الله مجید آغاز و سپس مولوی صاحب ولی محمد معاون ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی به اشتراک کننده گان در مورد مسؤلیت های دینی شان در قبال جامعه علی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۰
Background image

جلسه انسجام امور کاری معینیت مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، به ریاست مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری این وزارت، دایر شد.

جلسه متذکره که با تلاوت آیات چند از قرآن مجید آغاز شد، در ابتدا معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در رابطه به موضوعات مهم مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده، از رؤسای مربوطه. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۹ - ۷:۴۹
Background image

کلستر دور دوم بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی پوهنحٔی های جیولوژی و معدن،‌ زمین شناسی و حفاظت محیط زیست آغاز شد.

دوکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در مراسم افتتاحیه کلستر گفت که استخراج معادن، یک راه عالی برای توسعه اقتصادی افغانستان بوده و آموزش علوم تجربی نیاز جدی جامعه ماست.
. . .

BACK TO NEWS