جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی دایر شد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۵:۲۴
شورای رهبری

چارچوب اعتباردهی برنامه های علمی، در جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی پیشکش گردیده و مورد تأیید قرار گرفت.

جلسه شورای رهبری تحت ریاست پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اشتراک معین امور محصلان، رؤسای ادارات مرکزی، رؤسای پوهنتون‌های مرکزی و مشاوران وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در آغاز چارچوب اعتباردهی برنامه علمی که به منظور اعتباردهی و ارتقای کیفیت پوهنتون ها ومؤسسات تحصیلات عالی به سطح برنامه های علمی در کشور آماده گردیده از سوی ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی به جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی جهت نظر خواهی پیشکش شد ومورد تایید قرار گرفت.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی تدوین چارچوب برنامه علمی را یک دستاورد مهم برای وزارت تحصیلات عالی و زمینه شگوفایی و رونق علمی در نهادهای تحصیلی خواند و با سپاسگزاری ازتلاش ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی گفت که این چارچوب، فصل ناتمام برنامه های ارتقای کیفیت و اعتباردهی در نهادهای علمی را تمام می کند.

وزیر تحصیلات عالی چارچوب جدید اعتباردهی برنامه های علمی را معیاری و سازگار با معیارهای منطقه یی و جهانی عنوان نموده، گفت که اجراآت مطابق مواد مندرج آن باعث بهبود کیفیت و ارتقای اعتبار اکادمیک نهادهای علمی کشور خواهد شد.

وی افزود: "تدوین و تجدید چارچوب اعتباردهی برنامه علمی باعث تأمین کیفیت و رقابت مثبت میان نهادهای تحصیلات عالی در سطح دیپارتمنت های فارغ ده و پوهنحی ها می شود که این خود یک گام اساسی درراستای اعتبار بخشی و تقویت جایگاه پوهنتون های کشورمی باشد."

در این جلسه روی نظارت وارزیابی مجدد تعدادی از مؤسسه های تحصیلات عالی خصوصی؛ اِعمال شیوه های جدید برای اخذ امتحان محصلان پوهنتون های دولتی برای کاهش مشکلات در این روند و برخی موضوعات متفرقۀ دیگر نیز بحث صورت گرفت و راه حل های برای آن جست وجو گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۴:۳۰
Background image

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی پوهنتون کاتب را مورد بررسی قرار داد

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی پوهنتون کاتب را مورد بررسی قرار داد و از چگونگی تطبیق طرح آموزش حضوری در این نهاد تحصیلی نظارت بعمل آورد.

پوهندوی سید فرهاد شهید زاده در حالیکه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۴:۲۹
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با والی هلمند دیدار نمود

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با والی هلمند ملاقات نمود.

در این ملاقات پیرامون خواست های مقام ولایت هلمند منجمله ارتقای موسسه تحصیلات عالی آن ولایت به. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۲:۴۰
Background image

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی عرضه خدمات تحصیلی نهاد های تحصیلات عالی بیان و ابوریحان را بررسی نمود

پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی در راس یک هییت، عرضه خدمات تحصیلی نهاد های تحصیلات عالی بیان و ابوریحان را بررسی نمود.

این نظارت به هدف چگونگی استفاده. . .

BACK TO NEWS