سرپرست وزارت تحصیلات عالی و هيئت همراه شان در ادامه سفر کاری خویش به زون شمال شرق کشور، با استادان نهاد های تحصیلی زون یاد شده در پوهنتون کندز دیدار نمودند.

nasir_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۱۳:۴۹
Vhjiyfddcboplkn

 

در این دیدار شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزارت تحصیلات عالی کارکردن در راستای پیشرفت علم را یک نیاز مبرم جامعه و کشور خوانده اظهارداشت که از این همان چیزهای است که می تواند کشور ما را از نیاز خارجی ها نجات خواهد داد.

همچنان سرپرست وزارت تحصیلات عالی از اساتید زون شمال شرق کشور خواست، تا با جنگ فکری غرب مبارزه نموده و از نظام خود حمایت کنند. موصوف افزود این نظام مطابق خواست و عقیده شما میباشد، برای بقا و حاکمیت آن تلاش نمایید و آن را در عرصه علم و دانش به مدارج عالی برسانید. 

سپس اساتید زون شمال شرق کشور در رابطه تقویت و پیشرفت نظام تحصیلی کشور مشوره های شان را با سرپرست وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته و اطمينان دادند که با تمام توان در راه آموزش سالم نسل جوان کشور تلاش خواهند کرد.

تاریخ: سه شنبه

۱۴۴۴/۴/۲۷هـ.ق ۱۴۰۱/۹/۱هـ.ق ۲۰۲۲/۱۱/۲۲م

دفتر مطبوعاتی وزارت تحصیلات عالی

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۱:۴۴
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و شماری از رؤسای ادارات مرکزی این وزارت از نمایشگاه پوستر های تحقیقاتی پوهنځی زراعت پوهنتون کابل دیدار نمودند.

مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در محفل افتتاحیه  نمایشگاه یاد شده گفت که مبدای هر تحقیق ما بر اساس دستور قرآن و ارشادات نبی کریم (ص) باید باشد. موصوف. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۶:۹
Background image

محصلان فارغ شده دیپارتمنت ثقافت اسلامی پوهنځی تعلیم و تربیه پوهنتون پکتیا، جشن فراغت شان را مطابق ارزش های دینی و ملی تجلیل نمودند.

به گفته محصلان فارغ شده هدف از این گونه تجلیل مروج ساختن ارزش های دینی و فرهنگ افغانی در همچو محافل می باشد.
به اساس اظهارات مسئولان پوهنتون پکتیا، محصلان یاد شده نشان دادند که خوشی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷ - ۶:۵۹
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی در ادامه سفر کاری خویش که به هدف بررسی از امور علمی نهادهای تحصیلات عالی دولتی عازم ولایت های شمال شرقی کشور گردیده است، از پوهنتون تخار دیدار نموده و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار داد.

دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن دیدار از بخش های مختلف پوهنتون تخار، طی نشستی با هیئت رهبری، استادان، کارمندان و محصلان این نهاد علمی روی حل مشکلات و پیشرفت آن. . .

BACK TO NEWS