معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی عرضه خدمات تحصیلی نهاد های تحصیلات عالی بیان و ابوریحان را بررسی نمود

Azizorayakhel.admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۲:۴۰
a

پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی در راس یک هییت، عرضه خدمات تحصیلی نهاد های تحصیلات عالی بیان و ابوریحان را بررسی نمود.

این نظارت به هدف چگونگی استفاده از سیستم HELMS در ایام قرنطین، چگونگی تطبیق دروس حضوری به خصوص رعایت سفارشات وزارت صحت عامه، استماع مشکلات محصلان صورت گرفت.

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی در حالیکه روسای ارزیابی و نظارت امور اکادمیک، امور محصلان دولتی و امور محصلان خصوصی نیز حضور داشتند؛ ادارات، صنوف درسی و سایر امکانات موسسات تحصیلات عالی بیان و ابوریحان را مورد ارزیابی قرار داده، جهت بهبود وضعیت، هدایات و مشوره های لازم به هییت رهبری نهاد های یاد شده ارایه نمود.

معین امور محصلان، از هییت رهبری موسسه تحصیلات عالی بیان خواست، بطور عاجل طرح اجرایوی تطبیق دروس شان را در پرتو طرح مدیریت سیستم درسی وزارت تحصیلات عالی در ایام بحران کرونا ترتیب و به وزارت ارسال دارند و این نهاد مکلف است تا 16 هفته درسی را برای محصلان شان تدویر نماید.

همچنان پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده از هییت رهبری موسسه تحصیلات عالی ابوریحان خواست طرح ها و برنامه های تطبیقی دروس تشدیدی 8 الی 10 هفته شان را هرچه عاجل به وزارت تحصیلات عالی ارسال نماید.

این هییت ازهر دو نهاد خواست تا در سیستم درسی حضوری و رفع مشکلات محصلان بهبود لازم بعمل آید. هکذا سفارشات و توصیه های وزارت صحت عامه، در امر مبارزه با مرض کرونا را به طور جدی رعایت نمایند تا از مصاب شدن استادان و محصلان جلوگیری گردد.

ش

قابل ذکر است که وزارت تحصیلات عالی، دراین راستا تمام نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی را مورد ارزیابی و نظارت قرار می دهد تا از مشکلات در آینده جلوگیری به عمل آید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۲۵
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی: مرحوم گل حسن ولیزی یک انسان با دیانت، متواضع و صادق بود

جنازه پوهنوال دکتور گل حسن ولیزی معین پیشین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و رئیس قبلی پوهنتون شیخ زاید خوست امروز از کشور آلمان به کابل و بعدا به ولایت خوست انتقال داده شد.

حین رسیدن. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۹
Background image

سه پروژه مهم در پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان افتتاح گردید

معین علمی وزارت تحصیلات عالی در دومین روز سفر کاری خویش به ولایت کندهار، سه پروژه را در پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان افتتاح نمود.

این پروژه ها شامل مرکز تضمین کیفیت، سیستم. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۵
Background image

400 تن دانش آموزان مکاتب جهت ادامه تحصیل به کشور ترکیه اعزام شدند

نجات، توسعه، بالندگی و پیشرفت افغانستان، به معارف کارآمد و با ظرفیت بستگی دارد.

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در محفلی به مناست اعزام 400 تن دانش آموزان مکاتب افغان-ترک. . .

BACK TO NEWS