نشستی به منظور طرح بازدید قبل از بازنگری و غنامندی آن در جریان دوره آموزشی برگزار شد

Azizorayakhel.admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۰:۵۲
ش

به منظور گرد آوری نظریات و پیشنهادات رؤسا و معاونان علمی نهادهای تحصیلات عالی دولتی و خصوصی در مورد طرح بازدید قبل از بازنگری و غنامندی آن در جریان دورۀ آزمایشی که قرار است به زودی آغاز گردد، نشستی برگزار گردید.

این نشست که از سوی بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی با اشتراک 14 نهاد تحصیلی دولتی و 18 نهاد تحصیلات عالی خصوصی به مدت پنج روز از طریق ویدیو کنفرانس و حضوری در وزارت تحصیلات عالی برگزار شد، روی غنامندی طرح یاد شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

پوهندوی دکتور محمد نعیم عظیمی رئیس تضمین کیفیت و اعتباردهی در مورد میکانیزم بازدید مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی که توسط اعضای محترم بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی انجام می‌یابد وضاحت داده گفت: « این طرح به منظور ارایۀ مشاوره‌ های تخنیکی جهت بهبود روند مستند سازی و تطبیق معیارهای تضمین کیفیت، رهنمایی مؤسسات تحصیلات عالی جهت تدوین و ارسال گزارش مناسب‌الحال مؤسسۀ مربوطه شان به وزارت تحصیلات عالی تهیه شده است

وی افزود تطبیق این طرح می‌تواند میزان شگاف دیدگاه ها را میان هیأت بازنگر مسلکی به عنوان مشاهده‌کنندگان اصلی در پروسۀ بازنگری مؤسسات تحصیلات عالی و اعضای محترم بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی که در روند نمره‌دهی و تصمیم نهایی در خصوصی اعتباردهی مؤسسات تحصیلات عالی حضور دارند، کاهش داده و هرگونه اعمال سلایق را به شفافیت تبدیل نماید.

سپس، اعضای بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی نظریات شان را در مورد ابراز داشته و هریک از مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی از تطبیق این طرح استقبال نموده و آن را در راستای بهبود وضعیت کیفی، آگاهی‌دهی، تبلور نقش وزارت در رهنمایی مؤسسات تحصیلات عالی و تأمین شفافیت در پروسۀ اعتباردهی گام مثبت تلقی نموده و از آن حمایت شان را اعلام نمودند.

نشست یاد شده مشورتی و آگاهی‌دهی بعد از توحید نظریات اصلاحی نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی شامل برنامه و جمع‌بندی موضوع توسط رییس تضمین کیفیت و اعتباردهی خاتمه یافت.

قابل ذکر است، در این ویدیو کنفرانس پوهنتون‌های دولتی بلخ، تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، پولی تخنیک کابل، ننگرهار، شیخ زاید خوست، جوزجان، بغلان، فاریاب، بدخشان، کندز، غزنی، پکتیکا و زارعتی افغانستان و همچنان پوهنتون‌های خصوصی خاتم النبیین، سلام، غالب، دنیا، باختر، ملی و پیام کابل، غالب، آسیا و اشراق هرات، رهنورد بلخ، زم زم پکتیا، بُست هلمند، میرویس نیکه کندهار و ابونصر فراه اشتراک ورزیده بودند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۴۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با کارمندان وزارت عید مبارکی نمود

توجه به اصول و مقررات اداری و برخورد نیک با مراجعین از جمله مکلفیت های هر مامور خدمات ملکی بوده و پابندی به آن ضروری و لازمی می باشد.

این مطلب را پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۸
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و با اشتراک اعضای محترم کمیسیون یاد شده دایر شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۴
Background image

از روز بیرق ملی در وزارت تحصیلات عالی تجلیل شد

از هفتم اسد روز بیرق ملی کشور، در وزارت تحصیلات عالی تجلیل بعمل آمد.

در مراسم ویژه ی که به همین مناسبت در محوطه وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت هئیت رهبری وزارت تحصیلات عالی، منسوبین. . .

BACK TO NEWS