وزیر تحصیلات عالی با جمعی از فارغ التحصیل مقاطع ماستری و دکتورا از پوهنتون های کشور ترکیه دیدار نمود

baqir_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۸:۳۳
g

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی امروز با جمعی از جوانان فارغ التحصیل در مقاطع ماستری و دوکتورا  از پوهنتون های کشور ترکیه دیدار نمود.

 در این دیدار دو تن از این محصلان  به نمایندگی سایرین گفتند که آنان با مصارف دولت در کشور ترکیه در رشته های انجنیری، طب و حقوق تحصیل کرده اند و از دولت انتظار دارند تا با استخدام آنان مطابق رشته های تحصیلی شان زمینه خدمتگزاری  را به کشور شان فراهم کنند.

وزیر تحصیلات عالی جوانان  یاد شده را سرمایه های کشور خواند و با اشاره به بست های خالی در مربوطات این وزارت از آنان خواست که از فرصت رقابت آزاد برای استخدام در بست های کادری و اداری استفاده کنند.

  دکتور عباس بصیر افزود که وزارت تحصیلات عالی در فرایند جذب در بست های کادر علمی و اداری برای جذب و استخدام تحصیل یافته گان در مقطع دکتورا و ماستری اولویت می دهد.

در دیدار متذکره بر استفاده موثر از دانش و توانایی های علمی این جوانان در چوکات ادارات دولتی صحبت شده وزیر تحصیلات عالی وعده داد تا در پرتو قوانین و مقررات نافذه از هیچ نوع همکاری در زمینه دریغ نورزد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۴
Background image

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی در پوهنتون غزنی دایر شد

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی برای استادان، مدیران تدریسی و اجراییه دیپارتمنت های پوهنتون غزنی برگزار گردید.

این محفل از سوی کمیته آموزش الکترونیکی به همکاری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۱۹
Background image

وبنار بین‌المللی محیط زیست در پوهنتون البیرونی برگزار شد

نخستین وبنار بین‌المللی زیر عنوان «چالش‌های اساسی محیط زیستی افغانستان و راه‌حل‌های آن» به ابتکار پوهنتون البیرونی و با تشریک مساعی محققان از کشور‌های جاپان، مالیزیا و ریاست محیط زیست. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۱۸
Background image

تدابیر مدیریت بحران برای برگشتن به حالت عادی در پوهنتون البیرونی به منصه اجرا قرار دارد

پس از وقوع فاجعهٔ انفجار ماین کنار جاده بر موتر حامل استادان و کارمندان پوهنتون البیرونی، افسردگی گسترده در میان اعضای کادر علمی و اداری رونما گردیده است.

بناً برای مدیریت شرایط و. . .

BACK TO NEWS