وزیر تحصیلات عالی با سفیر کشور مصر دیدار کرد

baqir_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۱:۳۳
g

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دیداری با احمد اسماعیل عثمان سفیر کشور مصر مقیم کابل روی تقویت همکاری های اکادمیک و تسهیل پروسه تکمیل و قبولی کاندیدان بورسیه های تحصیلی به آن کشور صحبت نمودند.

در این ملاقات در حالیکه پوهندوی دکتور نور احمد آخندزاده رئیس ارتباط خارجه و تنظیم بورسیه ها و عباس عظیمی مشاور وزیر تحصیلات عالی نیز حضور داشتند، وزیر تحصیلات عالی با خیر مقدم گفتن سفیر و قدردانی از همکاری های کشور مصر، این کشور را دوست دیرینه افغانستان خواند.

وی در رابطه به برنامه های انکشافی وزارت تحصیلات عالی به ویژه گذار از نظام آموزش محوری به تحقیق محوری در سکتور تحصیلات افغانستان معلومات ارایه نموده با اشاره به بلند بودن سطح خدمات تحصیلی در کشور مصر خواهان همکاری های بیشتر آن کشور در زمینه شد.

دکتور عباس بصیر با اشاره به تفاهمنامۀ که بیشتر از چهار دهه قبل در زمان ریاست جمهوری سردار محمد داودخان با این کشور عقد گردیده بود و به اساس آن سالانه 12 تن از جوانان افغان جهت تحصیلات عالی به قاهره اعزام می گردیدند، خواهان از سرگیری تطبیق این تفاهمنامه شد. وی همچنان از بیشتر از 100 بورسیه  تحصیلی که کشور مصر در اختیار افغانستان قرار داده تشکر کرد و خواهان افزایش این بورسیه ها شد.

تقویت مراکز تحقیقاتی و تجهیز لابراتوار ها در نهاد های تحصیلات عالی کشور، تسهیل در تکمیل و قبولی کاندیدان بورسیه های تحصیلی، توامیت میان پوهنتون های هر دو کشور، معادلت سازی و شناخت اسناد تحصیلی تمام پوهنتون های افغانستان  و تبادل تجارب و سایر همکاری ها از موضوعات دیگری بود که وزیر تحصیلات عالی خواهان کمک و همکاری کشور مصر در زمینه گردید.

در مقابل احمد اسماعیل عثمان سفیر کشور مصر با صحبت روی دوستی دیرینه هر دو کشور و حسن نیت کشور متبوعش، از خواست ها و پیشنهادات وزیر تحصیلات عالی استقبال نموده وعده هر گونه همکاری را برای تطبیق موارد پیشنهاد شده داد.

موصوف از وزیر تحصیلات عالی خواست تا نیازمندی های وزارت تحصیلات عالی را طی پیشنهادی به جانب سفارت مصر مقیم کابل بسپارند تا بعدا به مقامات آن کشور ارایه گردد.

در این ملاقات هر دو جانب روی روابط داومدار و همکاری های مستمر بخاطر تطبیق برنامه های تحصیلات عالی و تقویت این سکتور تاکید ورزیدند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۰:۴۱
Background image

وزیر تحصیلات عالی با رئیس پوهنتون ننگرهار دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دیداری با رئیس پوهنتون ننگرهار چگونگی تطبیق برنامه های آن پوهنتون را استماع نمود.

در این دیدار وزیر تحصیلات عالی گفت که به اثر شیوع ویروس کرونا و. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۹:۴۲
Background image

نشستی به منظور تسریع تطبیق واکسین کرونا در نهاد های تحصیلات عالی دایر شد

به منظور تسریع تطبیق واکسین کرونا در نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور، امروز نشستی در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این نشست پوهنوال انجنیر محمد شریف امین رئیس محصلان دولتی،. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۲:۲۹
Background image

وزیر تحصیلات عالی با کارمندان دفاتر مرکزی وزارت تحصیلات عید مبارکی نمود

پابندی به اصول و مقررات و برخورد نیک با مراجعین جز مکلفیت های اساسی هر مامور خدمات ملکی در یک اداره بوده که توجه به آن لازمی می باشد.

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی حین. . .

BACK TO NEWS