وزیر تحصیلات عالی با معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه دیدار کرد

baqir_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۴:۲۶
g

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دفتر کاری اش با سید یوسف معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه دیدار نمود.

در این دیدار دو طرف روی تحکیم روابط علمی میان دو کشورِ دوست صحبت نمودند.

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی ضمن تقاضای افزایش بورسیه ها از جانب کشور دوست ترکیه خواست تا زمینۀ تحصیل را در رشته های مورد نیاز بازار کار افغانستان برای محصلان این کشور مهیا سازد. وی همچنان از معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه خواهان اعطای بورسیه جهت ارتقای ظرفیت علمی و زمینه سازی تحقیقات برای استادان پوهنتون های افغانستان شد.

وزیر تحصیلات عالی افزود: "تلاش داریم تا برای فارغ التحصیلان افغان که از کشور دوست ترکیه و هر کشور دیگر سند فراغت بدست می آورند، زمینه کاریِ بهتر را فراهم سازیم. "

سید یوسف معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه ضمن سپاسگزاری از وزیر تحصیلات عالی کشور، با اشاره به روابط خوب میان دو کشور گفت: " کشور ترکیه سالانه نزدیک به 22000 هزار متقاضی از 160 کشور جهان برای تحصیل در کشور ترکیه دارند که بیشترین سهمیه به جوانان افغان اختصاص داده می شود. وی همچنان از اهدای بورسیه های بیشتر در مقاطع مختلف نیز در آینده اطمینان داد.

وزیر تحصیلات عالی با تشکر از همکاری های کشور ترکیه اظهار داشت که فارغ التحصیلانی که از ترکیه برگشت نموده اند در سکتورهای مختلف دولتی و خصوصی مصروف خدمت گزاری اند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
Background image

ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۴:۷
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

محمد ادریس ابوبکر به حیث رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی آقای ابوبکر، سرپرست معینان مالی و اداری و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

دوکتور دلاور سیلاب به حیث رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی امروز به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی دکتور دلاور سیلاب. . .

BACK TO NEWS