وزیر تحصیلات عالی با معاون علمی و سرپرست پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان دیدار کرد

baqir_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۹ - ۴:۵
g

وزیر تحصیلات عالی در نشستی با معاون علمی و سرپرست پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان بر رفع مشکلات و تقویت این پوهنتون تاکید کرد.

در این دیدار نخست پوهنمل احمد فواد احساس معاون علمی و سرپرست پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان در رابطه به وضعیت این پوهنتون معلومات داده گفت که در صورت امضای یک تفاهمنامه با کشور هندوستان که کار آن از چند سال به این سو معطل گردیده است، انکشاف پوهنتون مذکور سريعتر شده مي تواند.

موصوف همچنان از کمبود زیربنا ها، ترانسپورت، تشکیل و مرکز صحی در این پوهنتون یاد آوری کرده خواستار استقلالیت مالی برای پوهنتون متذکره شد.

بعداً دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در رابطه به اهمیت پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان در رشد و مدرنیزه سازی سکتور زراعتی کشور صحبت نموده اظهار داشت که این پوهنتون در ارتقای دانش مسلکی زراعتی از طریق تحقیقات علمی می تواند نقش موثری را ایفا نماید.

وزیر تحصیلات عالی وعده سپرد تا از تمام امکانات دست داشته در جهت تقویت این پوهنتون تلاش نموده و راه های عملی را برای رفع مشکلات آن جستجو نماید.

دکتور عباس بصیر از معاون علمی و سرپرست پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان خواست تا طرح های مشخص شان را برای بهبود وضعیت این نهاد تحصیلی ارایه نمایند تا در پرتو آن تلاش های لازم در زمینه صورت گیرد.

قابل ذکر است که پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان در ولایت کندهار در سال 1392 ایجاد گردیده، دارای 4 پوهنځی بوده و حدود 800 محصل در مقاطع لیسانس و فوق ليسانس دارد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

از هفته جهانی محیط زیست در سالون ICT پوهنتون فاریاب تجلیل به عمل آمد

از هفته جهانی محیط زیست با اشتراک پوهنمل فیروز اوزبیک کریمی رئیس پوهنتون فاریاب، وحیدالله مبارز کارشناس مقام ولایت، انجنیر احمد فهیم فرهمند رئیس حفاظت محیط زیست، فضل الحق محمدی عضو. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۴
Background image

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی در پوهنتون غزنی دایر شد

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی برای استادان، مدیران تدریسی و اجراییه دیپارتمنت های پوهنتون غزنی برگزار گردید.

این محفل از سوی کمیته آموزش الکترونیکی به همکاری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۱۹
Background image

وبنار بین‌المللی محیط زیست در پوهنتون البیرونی برگزار شد

نخستین وبنار بین‌المللی زیر عنوان «چالش‌های اساسی محیط زیستی افغانستان و راه‌حل‌های آن» به ابتکار پوهنتون البیرونی و با تشریک مساعی محققان از کشور‌های جاپان، مالیزیا و ریاست محیط زیست. . .

BACK TO NEWS