پروپوزل مرحله سوم پروژه اسکالرشیپ اداره جایکا جاپان ارایه شد

baqir_admin
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۰:۵۴
g

پروپوزل مرحله سوم پروژه اسکالرشیپ اداره جایکا جاپان تحت نام PEACE (ارتقا و تقویت ظرفیت افغانستان برای توسعه موثر) امروز از طریق ویدیو کنفرانس به معین علمی وزارت تحصیلات عالی ارایه و در زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این ویدیو کنفرانس پوهندوی دکتور نوراحمد آخندزاده رییس ارتباط خارجه و تنظیم بورسیه های وزارت تحصیلات عالی، رییس اداره جایکا برای جنوب آسیا، رییس اداره جایکا در افغانستان، احمد ولی سلطانی مسوول برنامه های آموزشی اداره همکاری های بین المللی جاپان ( جایکا)، احمد مسعود توخی رئیس عمومی خدمات ملکی و نماینده کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی حضور داشتند.

در کنفرانس نخست پروپوزل مرحله سوم پروژه اسکالرشیب اداره جایکاه توسط نماینده این اداره ارایه گردید.

بعداً پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی ضمن قدردانی از کمک های کشور جاپان به افغانستان و موثریت این کمک ها در عرصه های مختلف کشور به ویژه تحصیلات عالی افغانستان گفت که وزارت تحصیلات عالی طی دو دهه اخیر پیشرفت های را حاصل کرده و اکنون بیشترین تمرکز خویش را در بعد کیفی این عرصه معطوف نموده است.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی از جانب کشور جاپان خواست تا در برنامه سوم پروژه PEACE تعداد سکالرشیپ ها افزایش یابد و بیشترین توجه در بخش دکتورا به ویژه برای اساتید نهاد های تحصیلی درنظر گرفته شود.

پوهنمل بالاکرزی در مورد تعیین سن کاندیدان بورسیه های متذکره خواهان توجه و همکاری ویژه پوهنتون های جاپان گردید خصوصا برای اعضای کادر علمی که کاندید مقطع دوکتورا می باشند.

بعدا رییسان اداره جایکا با قدردانی از همکاری های وزارت تحصیلات عالی وعده دادند تا روی پیشنهادات وزارت تحصیلات عالی کار نموده و در جلسه هفته آینده که با رییس ارتباط خارجه و تنظیم بورسیه های وزارت تحصیلات عالی انجام می دهند، در رابطه به نهایی سازی پروپوزل یاد شده کار نمایند.

قابل ذکر است که به اساس پروژه PEACE کشور جاپان از سال 2011 میلادی تا کنون بیشتر از 600 تن کارمندان ادارات مختلف افغانستان در مقاطع ماستری و دکتورا در رشته های مرتبط به زراعت، صحت، ساختمانی و تحصیلات عالی به کشور جاپان اعزام شده اند و قرار است مرحله سوم این اسکالرشیپ ها نیز عنقریب آغاز گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

از هفته جهانی محیط زیست در سالون ICT پوهنتون فاریاب تجلیل به عمل آمد

از هفته جهانی محیط زیست با اشتراک پوهنمل فیروز اوزبیک کریمی رئیس پوهنتون فاریاب، وحیدالله مبارز کارشناس مقام ولایت، انجنیر احمد فهیم فرهمند رئیس حفاظت محیط زیست، فضل الحق محمدی عضو. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۴
Background image

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی در پوهنتون غزنی دایر شد

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی برای استادان، مدیران تدریسی و اجراییه دیپارتمنت های پوهنتون غزنی برگزار گردید.

این محفل از سوی کمیته آموزش الکترونیکی به همکاری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۱۹
Background image

وبنار بین‌المللی محیط زیست در پوهنتون البیرونی برگزار شد

نخستین وبنار بین‌المللی زیر عنوان «چالش‌های اساسی محیط زیستی افغانستان و راه‌حل‌های آن» به ابتکار پوهنتون البیرونی و با تشریک مساعی محققان از کشور‌های جاپان، مالیزیا و ریاست محیط زیست. . .

BACK TO NEWS