وزیر تحصیلات عالی با جمعی از فارغ التحصیل مقاطع ماستری و دکتورا از پوهنتون های کشور ترکیه دیدار نمود

baqir_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۸:۳۳
g

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی امروز با جمعی از جوانان فارغ التحصیل در مقاطع ماستری و دوکتورا  از پوهنتون های کشور ترکیه دیدار نمود.

 در این دیدار دو تن از این محصلان  به نمایندگی سایرین گفتند که آنان با مصارف دولت در کشور ترکیه در رشته های انجنیری، طب و حقوق تحصیل کرده اند و از دولت انتظار دارند تا با استخدام آنان مطابق رشته های تحصیلی شان زمینه خدمتگزاری  را به کشور شان فراهم کنند.

وزیر تحصیلات عالی جوانان  یاد شده را سرمایه های کشور خواند و با اشاره به بست های خالی در مربوطات این وزارت از آنان خواست که از فرصت رقابت آزاد برای استخدام در بست های کادری و اداری استفاده کنند.

  دکتور عباس بصیر افزود که وزارت تحصیلات عالی در فرایند جذب در بست های کادر علمی و اداری برای جذب و استخدام تحصیل یافته گان در مقطع دکتورا و ماستری اولویت می دهد.

در دیدار متذکره بر استفاده موثر از دانش و توانایی های علمی این جوانان در چوکات ادارات دولتی صحبت شده وزیر تحصیلات عالی وعده داد تا در پرتو قوانین و مقررات نافذه از هیچ نوع همکاری در زمینه دریغ نورزد.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۵:۱۲
Background image

د لوړو زده کړو وزارت علمي معین د پوهاند محمد رسول باوري د جنازې په مراسمو کې ګډون وکړ

د لوړو زده کړو وزارت علمي معین پوهنمل عبدالتواب بالاکرزي نن د پوهاند محمد رسول باوري د جنازې په مراسمو کې ګډون وکړ او د ګلو ګېډۍ په اېښودلو سره یې د علمي او اکاډمیک شخصیت اروا ته دعا. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۵:۷
Background image

د ۹ پوهنتونونو د انټرانټ نښلولو پروژې تړون لاسلیک شو

د ليزد انټرانیټ شبکې له لارې د هېواد د ۹ پوهنتونونو د نښلولو پروژې تړون او د بدخشان او هرات پوهنتونونو شبکه جوړولو تړون نن د لوړو زده کړو وزارت، افغان تیلي کام شرکت او مسلم آریايي شرکت. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۲
Background image

د چاپېریال ساتنې نړیواله اوونۍ په شېخ زاید پوهنتون کې ونمانځل شوه

شېخ زاید پوهنتون کې د کرنې پوهنځي او د چاپېریال ساتنې ریاست لخوا په ګډې همغږۍ ونمانځل شوه.

په دې غونډه کې د پوهنتون رئیس پوهنمل حسین ګل اریوبي په پیلیزو خبرو کې زیاته کړه، چې د. . .

BACK TO NEWS