ورکشاپ آموزش پیشرفته مدیریت تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی و تنظیم شبکه دایر گردید

baqir_admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۲:۲۴
ش

ورکشاپ آموزشی پیشرفته مدیریت تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی و تنظیم شبکه برای کارمندان تکنالوژی معلوماتی (ICT ) تعدادی از پوهنتون های مرکز و ولایات با کمک دفتر HEDP در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در محفل افتتاح این ورکشاپ نوراحمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، تدویر ورکشاپ یاد شده را در راستای ارتقای ظرفیت کارمندان تکنالوژی معلوماتی پوهنتون ها یک نیاز مبرم خوانده گفت که مراکز ICT یکی از اساسی ترین بخش ها در ارتقای کیفی، معیاری سازی و رشد و تقویت نظام تحصیلی در پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی محسوب می شود.

معین مالی و اداری با تشکر از دفتر HEDP و ریاست تکنالوژی معلوماتی بخاطر ایجاد همچو مراکز در نهاد های تحصیلی اظهار داشت که با استفاده از این مراکز، نهاد های تحصیلی قادر شده اند تا در گام نخست پوهنځی ها را از طریق شبکه با هم وصل نمایند، در گام دوم پوهنتون ها و در گام بعدی نهاد های تحصیلی کشور با پوهنتون های منطقه و جهان وصل گردیده است. وی افزود که استفاده از این تکنالوژی امکانات محصل محوری، تحقیق و استفادۀ محصلان و استادان را از تجارب و آثار علمی سایر پوهنتون ها به شمول کورس های انلاین فراهم نموده است.

نوراحمد درویش شاملان ورکشاپ را متوجه وظایف و مسؤولیت های شان در قبال استفادۀ موثر از مراکز ICT و حفاظت از وسایل و تجهیزات این مراکز نموده، از آنان خواست تا با استفاده از آموزش های نوین در این بخش در جهت رشد و موثریت بیشتر مراکز متذکره در نهاد های تحصیلی مربوط شان تلاش نمایند.

بعداً ضیاالرحمن اندړ رئیس دفتر HEDP روی ضرورت ارتقای ظرفیت کارمندان مراکز ICT، آشنایی آنان با برنامه های پیشرفته و مورد نیاز و حل مشکلات کاری این کارمندان تاکید نموده، برای رسیدگی به این موارد از آدرس دفتر HEDP وعدۀ هرگونه همکاری را داد.

همچنان مصطفی یونس زاد رئیس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی با تشکر از دست اندرکاران راه اندازی این ورکشاپ، سرمایه گذاری برای ارتقای ظرفیت کارمندان را از مهم ترین سرمایه گذاری ها در ادارات خواند، وی ضمن موثر خواندن تدویر همچو ورکشاپ ها دربخش تکنالوژی معلوماتی برای رشد و تقویت تحصیلات عالی کشور، بر تداوم این گونه برنامه ها در حوزۀ تحصیلات عالی کشور تاکید کرد.

پوهنمل شکریه جمال رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی نیز روی نقش کارمندان IT در استفادۀ موثر از وسایل تخنیکی و موثریت تکنالوژی معلوماتی در نظام تحصیلات عالی صحبت نمود.

این ورکشاپ 6 روز دوام دارد و در آن کارمندان IT نهاد های تحصیلات عالی پولی تخنیک کابل، طبی کابل، البیرونی، بغلان، بامیان، شیخ زاید خوست و تخار شرکت نموده اند.

قابل ذکر است که دور نخست این ورکشاپ قبلا با کمک دفتر HEDP و با اشتراک کارمندان تکنالوژی معلوماتی 7 نهاد تحصیل دولتی دایر گردیده بود که نتایج خوبی را در قبال داشت.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۵۲
Background image

د دیني مدرسو لسګونو زده کوونکو او زده کړیالانو په یوه ناسته کې د ا.ا.ا له پروګرامونو ملاتړ اعلان کړ

د ټولنې له مختلفو برخو ښځې او نجونې چې دیني مدرسو زده کوونکې او زده کړیالانې پکې وې، د کابل ښوونې او روزنې په پوهنتون کې راغونډې شوې وې او د مختلط تعلیمي او تحصیلي چاپېریال په مخنیوي او. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳۰
Background image

د خصوصي او دولتي لوړو زده کړو بنسټونو د مختلفو برخو د کانکور ازموینو د څرنګوالي په اړه ناسته وشوه

د خصوصي او دولتي لوړو زده کړو بنسټونو د مختلفو برخو د کانکور ازموینې د څرنګوالي په موخه، د زده کړیالانو چارو د سرپرست معین تر مشرۍ لاندې ګډه ناسته تر سره شوه.

په دغه ناسته کې د ازموینو. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۶/۱۵ - ۴:۴۵
Background image

د خصوصي لوړو زده کړو بنسټونو د حضوري درسونو د پیل د څرنګوالي د لا ښې همغږۍ په پار، ناسته وشوه

د لوړو زده کړو وزارت سرپرست شیخ عبدلباقي حقاني په مشرۍ، د خصوصي لوړو زده کړو بنسټونو د حضوري درسونو د پیل د څرنګوالي د لا ښې همغږي په پار، د یادو  تحصیلي بنسټونو له مسوولانو سره ناسته. . .

BACK TO NEWS