سرپرست وزارت تحصیلات عالی با مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی ولایت هلمند دیدار نمود

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴
سفر هلمند

پوهنمل عبداالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در دومین روز سفر کاری به ولایت هلمند طی نشست های جداگانه با مسوولان و استادان نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی آن ولایت روی مسایل مختلف اکادمیک بحث و تبادل نظر نمود.

در آغاز این دیدار ها سرپرست وزارت تحصیلات عالی خواست ها، پیشنهادات و مشکلات نهاد های تحصیلات عالی آن ولایت را با تفصیل استماع نمود.

پوهنیار سورگل عبدالرحمان رییس موسسه تحصیلات عالی هلمند با ابراز خوشی از سفر سرپرست وزارت تحصیلات عالی و هیئت همرای شان به ولایت هلمند گفت، موسسه تحصیلات عالی هلمند با وجود مشکلات دارای کادر های علمی خوبی می باشد که با درنظر داشت آن منبعد همه خواست های این موسسه در محور تحقیقات علمی معیاری خواهد بود.

سفر هلمند

وی ضمن سپاسگذاری از منظوری دو پوهنحی جدید در چوکات این نهاد اکادمیک خواستار ایجاد لابراتوار های جداگانه برای هر رشته، ساخت فارم تحقیقاتی پوهنحی زراعت، تدویر کورس های کوتاه مدت برای اساتید، بورسیه های تحصیلی، مجلات علمی و سایر موضوعات گردید که از جانب سرپرست وزارت تحصیلات عالی به آن پاسخ ارایه گردید.

همچنان پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیداری جداگانه با مسوولین و اساتید نهاد های تحصیلات عالی خصوصی وادی هلمند، اراکوزیا و بُست از سرمایه گذاری و عرضه خدمات تحصیلی آنان در این ولایت قدردانی نموده گفت: "ما این جا آمدیم که یک تصویر درست و واقعی از ولایت تاریخی و زیبای هلمند داشته باشیم" .

وی گفت که وزارت تحصیلات عالی به گونه یکسان در بخش ارتقای سطح کیفی نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی از طریق غنامندی اسناد تقنینی تلاش های مستمر خویش را می نماید.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت: وزارت تحصیلات عالی لایحه جذب اعضای کادر علمی نهاد های تحصیلی خصوصی را تهیه و به اساس آن اعضای کادر علمی پوهنتون های خصوصی که در مطابقت به مواد این لایحه جذب می شوند، از تمام امتیازات که برای اساتید پوهنتون های دولتی درنظر گرفته شده است، مستفید می شوند.

آقای بالا کرزی همچنان در مورد اخذ آزمون کانکور نیز صحبت نموده گفت که آزمون کانکور نهاد های تحصیلات عالی خصوصی سال دو بار از سوی اداره ملی امتحانات اخذ می گردد که برای داوطلبان اشتراک کننده در آزمون به اساس نمرات اخذ شده شان سرتفکیت ادامه تحصیل در نهاد های تحصیلی خصوصی مورد نظر شان که دو سال مدار اعتبار می باشد داده می شود.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در رابطه به اهداف وزارت تحصیلات عالی در قسمت بلند بردن کیفیت تحصیلی و نصاب تحصیلی واحد نیز معلومات ارایه نموده گفت که در بخش لیسانس 165 رشته تحصیلی مشخص شده و قرار است تا اخیر امسال 50 فیصد آن بازنگری و تکمیل گردد. وی روی بلند بردن کیفیت درسی نیز تاکید نموده گفت که در راستای کمیت به قدر کافی در طول چند سال کار صورت گرفته است و توجه به کیفیت در صدر اولویت های کاری این وزارت قرار دارد.

سفر هلمند

پوهنمل بالاکرزی خواست مسوولین نهاد های خصوصی یاد شده را در مورد مشکلات زمین برای ساخت و انکشاف ساختمان های تدریسی، دعوت اساتید آنان در ورکشاپ ها و سیمینار ها و سایر موضوعات نیز استماع نموده به مسوولان مربوطه هدایات لازم ارایه نمودند.

قابل ذکر است که در کنار یک نهاد تحصیلات عالی دولتی در ولایت هلمند؛ 3 نهاد خصوصی فعالیت دارد که زمینه تحصیل را به صدها جوان هلمندی مهیا ساخته اند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۶
Background image

مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) در پوهنتون های دولتی دوباره فعال می گردد

قرار است مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) به کمک سفارت ایالات متحده امریکا در یکتعداد از پوهنتون های دولتی دوباره فعال گردد.

این برنامه پس از یک سال وقفه در پوهنتون های کابل، پولی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۴
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با شماری از مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دیدار نمود

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی نشست های جداگانه با شماری از وکلای مردم در شورای ملی، مسوولان و اساتید نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و اعضای جامعه مدنی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اعضای دفتر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و اعضای جامعه مدنی دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست های جداگانه با شماری از اعضای دفتر مرکزی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و استادان، محاسن سفیدان، اعضای جامعه مدنی و جوانان ولایت غزنی. . .

BACK TO NEWS