سرپرست وزارت تحصیلات عالی با مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی ولایت هلمند دیدار نمود

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴
سفر هلمند

پوهنمل عبداالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در دومین روز سفر کاری به ولایت هلمند طی نشست های جداگانه با مسوولان و استادان نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی آن ولایت روی مسایل مختلف اکادمیک بحث و تبادل نظر نمود.

در آغاز این دیدار ها سرپرست وزارت تحصیلات عالی خواست ها، پیشنهادات و مشکلات نهاد های تحصیلات عالی آن ولایت را با تفصیل استماع نمود.

پوهنیار سورگل عبدالرحمان رییس موسسه تحصیلات عالی هلمند با ابراز خوشی از سفر سرپرست وزارت تحصیلات عالی و هیئت همرای شان به ولایت هلمند گفت، موسسه تحصیلات عالی هلمند با وجود مشکلات دارای کادر های علمی خوبی می باشد که با درنظر داشت آن منبعد همه خواست های این موسسه در محور تحقیقات علمی معیاری خواهد بود.

سفر هلمند

وی ضمن سپاسگذاری از منظوری دو پوهنحی جدید در چوکات این نهاد اکادمیک خواستار ایجاد لابراتوار های جداگانه برای هر رشته، ساخت فارم تحقیقاتی پوهنحی زراعت، تدویر کورس های کوتاه مدت برای اساتید، بورسیه های تحصیلی، مجلات علمی و سایر موضوعات گردید که از جانب سرپرست وزارت تحصیلات عالی به آن پاسخ ارایه گردید.

همچنان پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیداری جداگانه با مسوولین و اساتید نهاد های تحصیلات عالی خصوصی وادی هلمند، اراکوزیا و بُست از سرمایه گذاری و عرضه خدمات تحصیلی آنان در این ولایت قدردانی نموده گفت: "ما این جا آمدیم که یک تصویر درست و واقعی از ولایت تاریخی و زیبای هلمند داشته باشیم" .

وی گفت که وزارت تحصیلات عالی به گونه یکسان در بخش ارتقای سطح کیفی نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی از طریق غنامندی اسناد تقنینی تلاش های مستمر خویش را می نماید.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت: وزارت تحصیلات عالی لایحه جذب اعضای کادر علمی نهاد های تحصیلی خصوصی را تهیه و به اساس آن اعضای کادر علمی پوهنتون های خصوصی که در مطابقت به مواد این لایحه جذب می شوند، از تمام امتیازات که برای اساتید پوهنتون های دولتی درنظر گرفته شده است، مستفید می شوند.

آقای بالا کرزی همچنان در مورد اخذ آزمون کانکور نیز صحبت نموده گفت که آزمون کانکور نهاد های تحصیلات عالی خصوصی سال دو بار از سوی اداره ملی امتحانات اخذ می گردد که برای داوطلبان اشتراک کننده در آزمون به اساس نمرات اخذ شده شان سرتفکیت ادامه تحصیل در نهاد های تحصیلی خصوصی مورد نظر شان که دو سال مدار اعتبار می باشد داده می شود.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در رابطه به اهداف وزارت تحصیلات عالی در قسمت بلند بردن کیفیت تحصیلی و نصاب تحصیلی واحد نیز معلومات ارایه نموده گفت که در بخش لیسانس 165 رشته تحصیلی مشخص شده و قرار است تا اخیر امسال 50 فیصد آن بازنگری و تکمیل گردد. وی روی بلند بردن کیفیت درسی نیز تاکید نموده گفت که در راستای کمیت به قدر کافی در طول چند سال کار صورت گرفته است و توجه به کیفیت در صدر اولویت های کاری این وزارت قرار دارد.

سفر هلمند

پوهنمل بالاکرزی خواست مسوولین نهاد های خصوصی یاد شده را در مورد مشکلات زمین برای ساخت و انکشاف ساختمان های تدریسی، دعوت اساتید آنان در ورکشاپ ها و سیمینار ها و سایر موضوعات نیز استماع نموده به مسوولان مربوطه هدایات لازم ارایه نمودند.

قابل ذکر است که در کنار یک نهاد تحصیلات عالی دولتی در ولایت هلمند؛ 3 نهاد خصوصی فعالیت دارد که زمینه تحصیل را به صدها جوان هلمندی مهیا ساخته اند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۱۳
Background image

ورکشاپ نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی آغاز شد

ورکشاپ پنج روزه نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی که شامل بخش های انجنیری، تعلیم و تربیه و زراعت می شود، امروز در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید.

در این ورکشاپ روسا، معاونین و منشی های. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۴:۵۶
Background image

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون ها آغاز می شود

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون های خصوصی و دولتی به زودی آغاز می گردد.

به همین هدف امروز ورکشاپ آگاهی دهی از چگونگی آغاز روند ارزیابی برنامه های فوق لیسانس (ماستری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۵:۴۳
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نمود

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نموده، روی گسترش روابط علمی میان دو کشور تاکید ورزیدند.

در این دیدار پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات. . .

BACK TO NEWS