ویدیو کنفرانس معین علمی وزارت تحصیلات عالی با رییس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در کابل

Azizorayakhel.admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۱۷
ش

معین علمی وزارت تحصیلات عالی طی نشستی با رییس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در کابل از وی خواست تا در رشته های طبی، فارمسی و باستان شناسی با نهاد های تحصیلات عالی کشور همکاری کند.

نشست یاد شده که از طریق ویدیو کنفرانس دایر گردید، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی در حالیکه پوهندوی دکتور نوراحمد آخندزاده رییس ارتباط خارجه و تنظیم بورس ها و پوهنوال غلام دستگیر خاورین مشاور اکادمیک وزارت تحصیلات عالی حضور داشتند، خواهان همکاری پوهنتون های معتبر آن کشور، در بخش های طب، فارمسی، باستان شناسی، بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی رشته های طبی و چارچوب تثبیت قابلیت های ملی کشور، ایجاد برنامه های ماستری مشترک و تسهیل در پروسه ارزیابی و معادلت اسناد تحصیلی بیرون مرزی گردید.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن تشکری از همکاری های تاریخی آن کشور در رشته های طبی، فارمسی و باستان شناسی، پوهنتون های فرانسه را دارای ظرفیت خوب به سطح جهانی خواند و خواهان ایجاد زمینه تبادل تجارب مشترک میان پوهنتون های دو کشور گردید.

اولیویر هاین ون(Olivier Huynh van) رییس بخش فرهنگی سفارت فرانسه ضمن استقبال از پیشنهادات وزارت تحصیلات عالی گفت که علاقمند گسترش روابط و همکاری های دو جانبه میان دو کشور می باشد و تلاش خواهد کرد تا هرچه زودتر طرح های مقدماتی را با جانب افغانی نهایی سازند.

سپس پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی، رییس ارتباط خارجه و تنظیم بورسیه ها را منحیث نماینده این وزارت معرفی نموده تا روی طرح ها با جانب سفارت آن کشور کار نماید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۴
Background image

دکتور عباس بصیر با سفیر پاکستان ملاقات نمود

هشتصد تن از جوانانی که قبلا در بورسیه های تحصیلی کشور پاکستان کامیاب شده اند، در روزهای آینده ویزه های شان صادر و به آن کشور اعزام خواهند شد.

این مطلب در ملاقاتی که امروز میان دکتور. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۲:۳۳
Background image

پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی آغاز می شود

قرار است پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی کشور در چارچوب تضمین کیفیت و اعتبار دهی تا یک هفته دیگر آغاز گردد.

به همین منظور ورکشاپ چهار روزه آموزشی معرفی چارچوب تضمین. . .

BACK TO NEWS