از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی کشور در پوهنتون بامیان گرامیداشت بعمل آمد

baqir_hiadari
Tue, Jan 14 2020 5:23 AM
س

در محفلی که به این مناسبت در پوهنتون بامیان برگزار شد؛ هیئت رهبری پوهنتون بامیان، روئسای پوهنځی ها، اساتید، کارمندان اداری، جمعی از محصلان، رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان و رئیس شورای علمای ولایت بامیان اشتراک داشتند.

پوهنمل عبدالعزیز محبی رییس پوهنتون بامیان در رابطه به تاریخچه تصویب قانون اساسی و اهمیت آن صحبت نموده گفت، که قانون اساسی عالیترین سند حقوقی هر کشور است که ساختار نظام سیاسی و صلاحیت های قوه مقننه، مجریه و قضائیه را بیان می دارد.

وی اضافه کرد قانون اساسی کشور ما جزء بهترین قانون های شناخته شده در منطقه است که نقاط قوت خوبی دارد و با تطبیق همه جانبه آن بسیاری از مشکلات جامعهء ما رفع می گردد.

نصرالله واعظی رئیس شورای علمای بامیان؛ پیرامون قانون اساسی و ارتباط آن با قوانین شرعی پرداخته اظهار داشت که مواد قانون اساسی فعلی کاملاً اسلامی است و هیچ نکته تضادی در برابر قانون شرعی در آن دیده نمی شود.
همچنان در این محفل پوهنمل محمد رضا ابراهیم معاون امور محصلان؛ در مورد اهمیت و جایگاه قانون اساسی در درون جوامع بشری و افغانستان، اسماعیل ذکی رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان؛ روی بررسی تضمین آزادی های فردی و اجتماعی در قانون اساسی و پوهنمل محمد ابراهیم ذکی؛ در رابطه به بررسی حقوق زنان در قانون اساسی و قوانین شرعی صحبت نمودند.

Latest news

Sat, Jan 18 2020 7:36 AM
Background image

Inauguration of ICT center and The Online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences (Abu Ali Ibn Sina)

Acting minister of the Ministry of Higher Education inaugurated the ICT center and the online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences'(Abu Ali Ibn Sina).

Actin. . .

Mon, Jan 13 2020 5:35 AM
Background image

Higher Education Ministry’s Commission for students’ Credit Transfer Notification (1398)

  1. According to the Credit Transfer bill, the specified Credit Transfer period is only Jadi and Dalwa months.
  2. For Credit Transfer, the applicants don’t need any application letter; they. . .

BACK TO NEWS