از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی کشور در پوهنتون بامیان گرامیداشت بعمل آمد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۵:۲۳
س

در محفلی که به این مناسبت در پوهنتون بامیان برگزار شد؛ هیئت رهبری پوهنتون بامیان، روئسای پوهنځی ها، اساتید، کارمندان اداری، جمعی از محصلان، رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان و رئیس شورای علمای ولایت بامیان اشتراک داشتند.

پوهنمل عبدالعزیز محبی رییس پوهنتون بامیان در رابطه به تاریخچه تصویب قانون اساسی و اهمیت آن صحبت نموده گفت، که قانون اساسی عالیترین سند حقوقی هر کشور است که ساختار نظام سیاسی و صلاحیت های قوه مقننه، مجریه و قضائیه را بیان می دارد.

وی اضافه کرد قانون اساسی کشور ما جزء بهترین قانون های شناخته شده در منطقه است که نقاط قوت خوبی دارد و با تطبیق همه جانبه آن بسیاری از مشکلات جامعهء ما رفع می گردد.

نصرالله واعظی رئیس شورای علمای بامیان؛ پیرامون قانون اساسی و ارتباط آن با قوانین شرعی پرداخته اظهار داشت که مواد قانون اساسی فعلی کاملاً اسلامی است و هیچ نکته تضادی در برابر قانون شرعی در آن دیده نمی شود.
همچنان در این محفل پوهنمل محمد رضا ابراهیم معاون امور محصلان؛ در مورد اهمیت و جایگاه قانون اساسی در درون جوامع بشری و افغانستان، اسماعیل ذکی رئیس شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر بامیان؛ روی بررسی تضمین آزادی های فردی و اجتماعی در قانون اساسی و پوهنمل محمد ابراهیم ذکی؛ در رابطه به بررسی حقوق زنان در قانون اساسی و قوانین شرعی صحبت نمودند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۱۶:۳۲
Background image

تغییرات و تبدلات جدید در ادارات وزارت تحصیلات عالی صورت گرفت

بر مبنی اسناد تقنینی، پرنسیب های علمی و روال اکادمیک در مطابقت به قانون تحصیلات عالی ملکی و تکمیل ماموریت عده یی از همکاران در بست های مربوط شان، یک سلسله تغییرات و تبدلات در ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۷ - ۱۵:۲
Background image

سیستم مدیریت آموزش تحصیلات عالی (HELMS) امروز رسماً از سوی جلالتمآب رییس جمهور کشور افتتاح شد

در نشستی که به این منظور از طریق ویدیو کنفرانس صورت گرفت جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، از اساتید و رهبری وزارت تحصیلات عالی که توانستند در کمترین مدت و با کمترین هزینه سیستم. . .

شنبه ۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۳:۱
Background image

پوهنتون علوم طبی کابل (ابوعلی ابن‌سینا) موفق به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی (Ventilator) گردید

تیم تخنیکی آمریت کمیونتی کالج تکنالوژی و ترمیم تجهیزات طبی، پوهنتون علوم طبی کابل (ابوعلی ابن‌سینا) موفق به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی (Ventilator) با استفاده از مواد قابل دریافت در مارکیت. . .

BACK TO NEWS