از روز جهانی محصل، در پوهنتون بدخشان، بزرگداشت به عمل آمد

baqir_admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۵:۸
g

در این همایش، هیأت رهبری پوهنتون بدخشان، استادان، کارمندان اداری و تعدادی از محصلان این نهاد، حضور داشتند.

در این همایش پوهنیار آیت‌الله سیدی، معاون امور محصلان پوهنتون بدخشان، پیرامون نقش و جایگاه محصلان در جامعه صحبت نمود.

موصوف گفت: محصلان تعیین کننده‌ی جایگاه پوهنتون در جامعه اند و باید با آموزش سالم و معیاری، در نوسازی و بازسازی کشور، نقش بازی کنند.

وی بزرگترین سرمایه‌ی یک محصل را اخلاق نیکو و شایسته عنوان کرده، تاکید نمود که محصلان بایست با لباس زیبای اخلاق مزین باشند.

بعدا پوهندوی محمد قاسم آریا، رئیس عمومی پوهنتون بدخشان، سخنرانی نموده، شهدای رویداد ناگوار پوهنتون کابل را، شهدای راه دانش و معرفت خواند و تاکید ورزید که همچو اعمال دهشت افگنانه مانع نسل جوان و دانشجو شده نمی‌تواند و این‌ نسل با رشادت و فداکاری، راه دانش و آگاهی را دنبال می‌کند.

موصوف، محصلان را قشر روشن و آگاه توصیف نموده، افزود که جوانان زمانی می‌توانند در آبادی کشورشان سهم قابل ملاحظه بگیرند که درست درس بخوانند و آگاهانه مطالعه کنند.

وی گفت: پوهنتون بدخشان در این اواخر دستاوردهای بزرگی دارد و ما تلاش داریم که برنامه‌های ارزشمندی برای ارتقای ظرفیت محصلان داشته باشیم.

در این همایش، صیاد نبی‌زاده به نمایندگی از محصلان صحبت کرده، افزود که محصلان باید متواضع و شکسته باشند، هدفمند باشند، از زمان درست استفاده کنند و مسئولیت‌پذیر باشند.

این همایش، با توزیع تحسین‌نامه‌ها برای اول نمره‌های عمومی پوهنحی‌ها پایان یافت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۲:۱۸
Background image

به منظور تسریع روند ایجاد پوهنتون بین المللی اسلامی در افغانستان نشستی دایر گردید

به منظور تسریع روند ایجاد پوهنتون بین المللی اسلامی در افغانستان و رفع چالش های موجود در امور زیربنا، اداره، مدیریت و بخش های اکادمیک میان اعضای گروه کاری مالیزیایی که ماستر پلان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۰:۴۳
Background image

ویدیو کنفرانس وزیر تحصیلات عالی با مسوولان بانک جهانی

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی، باسپاس گزاری از کمک های بانک جهانی در بخش های زیربنایی و توسعه تحصیلات عالی، اهداف و برنامه این وزارت را برای سال های آینده توضیح داد.

دکتور عباس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۰:۴۰
Background image

تفاهم همکاری میان وزارت تحصیلات عالی و هوتل انترکانتیننتال کابل امضا شد

به اساس تفاهمنامه که میان وزارت تحصیلات عالی و هوتل انترکانتیننتال کابل امضا شد؛ هوتل یاد شده جهت تدویر هر نوع برنامه های این وزارت خدمات مورد نیاز را فراهم خواهد کرد.

این تفاهمنامه بر. . .

BACK TO NEWS