از قهرمانی محصلان پوهنتون کابل در رقابت‌های ملی محکمه تمثیلی حقوق بشر بزرگداشت گردید

baqir_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۸
بل

معاونیت امور محصلان پوهنتون کابل  طی یک مراسم با شکوه از قهرمانی محصلان پوهنځی شرعیات در رقابت‌های ملی محکمه تمثیلی حقوق بشر و کسب مقام قهرمانی این مسابقات از سوی تیم محکمه تمثیلی پوهنځی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون که در کابل برگزار گردیده بود تقدیر نمود.

پوهاند دکتور محمد عثمان بابری رئيس پوهنتون کابل با سخنرانی در این مراسم  کسب مقام اول را برای این محصلان، پوهنځی حقوق و پوهنتون کابل مبارک گفته از تلاش‌های تمامی دست اندرکاران کسب این دستآورد علمی تشکر کرد. آقای بابری در ارتباط با اهمیت رقابت‌های محکمه تمثیلی گفت: "متاسفانه با وجود تلاش‌های زیادی که صورت گرفته، اما انواع بی‌ثباتی، ناهنجاری‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مرتبط به ضعف در حاکمیت قانون، ضعف در قوه قضا و مشکلات در محاکم کشور ملاحظه می گردد که با این وجود برگزاری و رونق مسابقات محکمه تمثیلی میان محصلان که مدیران فردای کشور اند و همچنان رشته‌ی قضایی در کشور بسیار مهم و مبرم است که از این لحاظ پوهنتون کابل به پوهنځی‌های حقوق و شرعیات یک جایگاه خاص قایل بوده همچنان به دستاوردها و افتخارات دایمی تمام محصلان خود نیز میبالد که در شرایط ناگوار آنرا به دست می اورند."

 پوهندوی فیصل امین معاون امور محصلان پوهنتون کابل، پوهندوی دکتور لطف‌الرحمن سعید استاد پوهنځی شرعیات، پوهندوی نجیب آقا فهیم استاد پوهنتون کابل و وزیر پیشین دولت در امور حوادث طبیعی، محترم عمر نصیر مجددی نماینده مردم در مجلس و آقای بختیار به نمایندگی از تیم محکمه تمثیلی پوهنځی شرعیات از سخنرانان دیگر این برنامه بودند که هر کدام در ارتباط با اهمیت این دستاورد و مرتبط با تلاش‌ها محصلان و استادان و نقش آنها در بالندگی پوهنتون کابل و بهبودی امور کشور صحبت نموده و این دستاورد را برای پوهنتون کابل بويژه محصلان و استادان پوهنځی شرعیات مبارک گفتند.

رقابت‌های ملی محکمه تمثیلی حقوق بشر امسال میان ۹ تیم برگزیده از ۸ پوهنتون دولتی و خصوصی کشور در کابل برگزار گردیده بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱
Background image

جلسه ای به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست دایر شد

به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان، جلسه کمیته مشترک تحت رهبری معین علمی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۵:۸
Background image

جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان دایر شد

به اساس فیصله جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان،  جلسه میان وزارت های شهرسازی و اراضی، تحصیلات عالی، سفارت افغانستان در مالیزیا، نمایندگی جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۵۹
Background image

پلان کاری پروژه (AHEAD) از سوی هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی استماع گردید

این پلان بخشی از پلان پنجساله پروژه یاد شده می باشد که از سوی دفتر اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا تمویل می گردد.

در محفلی که به همین مناسبت در وزارت تحصیلات عالی دایر شد،. . .

BACK TO NEWS