اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی در مورد پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی مقاطع ماستری و دوکتورای MEXT کشور جاپان

Akmal_admin
ل

Due

-

Location جاپان

وزارت معارف، فرهنگ، تربیت بدنی، ساینس وفناوری ( MEXT ) جاپان فرصت بورس های تحصیلی را برای دانشجویان افغان که در صدد تحصیل در کشور جاپان اند، برای سال ۲۰۲۲ تحت برنامه بورسیه های تحصیلی ( MEXT ) که ذیلاً تشریح میگردد، پیشکش می دارد:

معلومات مرتبط برنامه در ضمیمه این اطلاعیه میباشد

سفارت جاپان از وزارت محترم امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان احترامانه تقاضا به عمل می آورد، تا به اطلاع وزارت محترم تحصیلات عالی برساند که حد اکثر ۲۰ دانشجویان ورزیده و شایسته را که میخواهند در جاپان تحت برنامه این بورسیه تحصیل نمایند، اسناد ایشان را ترتیب و برای برنامه های این بورسیه معرفی نمایند.

۱- تمام کاندیدان باید دارای واجد شرایط و شایستگی های ذیل باشند:

  • داشتن تابعیت افغانی؛
  • دست آورد های عالی دوره مکتب؛
  • دارای صحت جسمی و روانی خوب؛
  • هدفمندی و اشتیاق جهت تحصیل که منجر به بهبودی روابط میان افغانستان و جاپان گردد؛
  • سن شان کمتر از ۳۵ سال باشد( بعد از تاریخ ۲ اپریل ۱۹۸۷ متولد شده باشند) دارنده لیسانس، ماستری ویا معادل آن باشند؛
  • استعدادو توانایی کافی به نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارا باشند( برای کورس های زبان  انگلیسی) و یا به زبان جاپانی        ( برای کورس های تدریس به زبان جاپانی)

۲   روش انتخاب و جدول زمانی برای سال ۲۰۲۱ قرار ذیل می باشد:

  • پذیرش کاندید به اساس نتایج امتحان خواهد بود، سفارت جاپان کاندیدان مناسب و واجد شرایط را تعین وبه  (MEXT)معرفی خواهد کرد؛
  • سپس ( MEXT ) از میان شاگردان معرفی شده ورزیده ترین ایشان را که توسط سفارت خانه ها و قونسلگری های جاپان در تمام کشور های جهان پیشنهاد میگردند ، انتخاب می نماید

       جدول زمانی برای سال ۲۰۲۱ قرارذیل می باشد:

 مرحله اول) آخرین وقت معرفی متقاضیان توسط حکومت افغانستان همراه با فورم های خانه پری شده مکمل داوطلبان عبارت اند از:                                                       ۲۱  می  ۲۰۲۱

مرحله دوم )  بررسی درخواست نامه ها :                       اوایل جون ۲۰۲۱   

مرحله سوم ) امتحانات تحریری وتقریری  :                   اواسط جون ۲۰۲۱

مرحله چهارم ) شارت لست کردن کاندیدان :                   اخیر جون  ۲۰۲۱

مرحله پنجم )  اعلان نتایج نهایی :                           بعد از جنوری ۲۰۲۲

بدین منظور به اطلاع متقاضیان محترم بورسیه مذکور رسانیده میشود،‌ که  بعد از تکمیل و خانه پری فورم های درخواستی همراه با اسناد تحصیلی شان را قبل از تاریخ   ۲۸ / ثور /۱۴۰۰ مطابق ۱۸ می ۲۰۲۱ به غرفه (۲۱) دفتر پذیرش وزارت تحصیلات عالی تسلیم نمایند.

 از آنجائیکه جدول زمانی برای طی مراحل و پروسس بورسیه مذکور از جانب مرجع بورس دهنده تنظیم شده است، متکی بر جدول زمانی از معرفی کاندیدان به بورسیه، بعد از سپری شدن تاریخ اطلاعیه هذا جداْ معذرت خواسته میشود.

شایان ذکر است در صورتیکه تعداد کاندیدان بیشتر ازتعداد سیت های داده شده( ۲۰ نفر ) گردد، از میان کاندیدان۲۰ تن به اساس بلند ترین فیصدی نمرات ( ۱۰ تن برای ماستری و ۱۰ تن برای دوکتورا ) انتخاب و معرفی می گردند.

1. دانلود

۲. دانلود

۳. دانلود

۴. دانلود

۵. دانلود

۶. دانلود

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۷:۴۲
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

    بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه وتدارک نیازمندی (5) قلم اجناس مورد ضرورت  . . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۵:۴۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد!

بدین وسیله به تآسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، {وزارت تحصیلات عالی} در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه و تدارک نیازمندی های وسایل تکنالوژی دفاتر . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۹ - ۱۱:۱۷
Background image

اطلاعیه

جامعه عبدالله بن مسعود «رضی الله عنه» وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد که در سال روان ۱۴۰۲ هـ ش در بخش تخصص فی الافتاء والقضا فاضلان جدید را جذب نماید.
شرایط پذیرش:
1-    داشتن سند دوره . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

آخرین بورسیه ها

یکشنبه ۱۴۰۲/۲/۱۷ - ۵:۱۶
Background image

اطلاعیه (۱۶)سیت بورسه تحصیلی کشور قزاقستان درمقطع لیسانس

وزارت امورخارجه امارت اسلامی افغانستان بتاسی ازنامه رسمی کشور قزاقستان ازاعطای بورسهای تحصیلی درمقطع لیسانس با شرایط ذیل خبرداده است:
اسناد مورد نیاز:
•    داشتن شهادتنامه مکتب باحداقل . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۸:۳۳
Background image

اطلاعیه بورسیه تحصیلی کشور ترکیه


وزارت محترم امور خارجه امارت اسلامی افغانستان به تاسی از یادداشت رسمی سفارت محترم کشور ترکیه مقیم کابل از برگزاری امتحان TR-YOS برای پذیرش محصلان و متقاضیان تحصیل به مصرف شخصی در کشور . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۸:۳۰
Background image

اطلاعیه بورسیه تحصیلی کشور برونای

کشور برونای از اعطای بورسهای تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس،‌ماستری در پنج پوهنتون معتبر آن کشور که در ذیل ذکر میگردد برای سال 2023/2024 خبر داده است:
•    Universiti Brunei . . .