دفتر ( WEE-NPP2) وزارت مالیه کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی را در بخش توانمند سازی اقتصادی همکاری می کند

baqir_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۰:۵۲
ش

دفتر ( WEE-NPP2) یا برنامه دارای اولویت ملی توانمند سازی اقتصادی زنان در وزارت مالیه، در بخش های مورد نیاز که منجر به توانمند سازی اقتصادی کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی گردد، این وزارت را همکاری می نماید.

 این مطلب امروز در دیداری  که نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با محب الله صاحب زاده سرپرست برنامه دارای اولویت ملی توانمند سازی اقتصادی زنان وزارت داشت، مطرح شد.

در این دیدار در حالیکه مصطفی یونس زاد رئیس منابع بشری و ملکه قاسمی آمر جندر این وزارت نیز حضور داشتند، نخست نور احمد درویش معین مالی و  اداری وزارت تحصیلات عالی در رابطه به فعالیت ها و برنامه های این وزارت در بخش توانمندی کارمندان اناث صحبت نموده گفت که  محصل، استاد و کارمندان این وزارت در زمینه ارتقای ظرفیت سازی، فرصت های تحصیلات عالی به سطح ماستری و دوکتورا و برنامه های آموزشی ارتقای ظرفیت نیاز دارند، بناٌ برنامه های را تهیه و قرار است به منصه اجرا قرار داده شود. وی از  نهاد های همکار خواست که در جهت تطبیق بهتر این برنامه ها با وزارت تحصیلات عالی همکاری نمایند.

 بعداً محب الله صاحب زاده، سرپرست برنامه توانمند سازی اقتصادی زنان  وزارت مالیه ضمن قدردانی از تلاش های وزارت تحصیلات عالی در زمینه، در مورد آغاز مرحله دوم  برنامه توانمند سازی اقتصادی زنان (WEE-NPP2) که قرار است در سال 2021  آغاز شود،معلومات مفصل ارایه نمود.

همچنان وی از این معین مالی و اداری خواست تا پلان و پروپوزل شان را  در بخش توانمندی زنان با  آنان شریک سازند تا در پرتو آن همکاری های لازم صورت گیرد.

 قابل یاد آوری است که مرحله اول این برنامه  سه سال قبل  به اساس حکم رییس جمهور آغاز گردید و اکنون مرحله دوم آن برای یک سال به کمک  بانک جهانی تمدید گردیده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۵۷
Background image

ورکشاپ سه روزه آموزش برنامه های ایدکس و افغان ایکس امروز پایان یافت

در محفلی که بدین مناسبت در پوهنتون پولی تخنیک کابل دایر شد، معین علمی، شماری از روسا، مشاور وزارت تحصیلات عالی و همچنان هیأت رهبری و استادان پوهنتون پولی تخنیک کابل اشتراک ورزیده بودند.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۳۰
Background image

مرکز صلح در پوهنتون سید جماالدین افغان ولایت کنر افتتاح شد

در مراسم افتتاح مرکز یاد شده والی کنر، روئسای پوهنتون های کنر و ننگرهار، تعدادی از استادان، منشی شورای ولایتی کنر، بزرگان قومی، جوانان، اعضای جامعه مدنی و محصلان شرکت نموده بودند.

رئیس. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۹
Background image

محصلان پوهنځی ‌های حقوق و شرعیات پوهنتون بدخشان، فراغت‌شان را از برنامه‌ی کلینیک حقوقی، جشن گرفتند

123 تن محصل اعم از پسران و دختران، بعد از فراگرفتن آموزش‌ها و مهارت ‌های کلینیک حقوقی، فراغت حاصل کردند.

در محفلی که به همین مناسبت در قصر کوکچه‌ی فیض‌آباد، دایر شده بود، هیأت رهبری و. . .

BACK TO NEWS