فشرده گزارش برنامه‌های تخصصات جامعه عبد الله بن مسعودِ ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی:

Akmal_admin
sd

15جوزا1401 
فشرده گزارش برنامه‌های تخصصات جامعه عبد الله بن مسعودِ ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی:
این مرکز به اساس فرمان امیرالمؤمنین حضرت شیخ هبة الله "آخوندزاده"حفظه الله، جهت ارتقای ظرفیت علمی و فکری فاضلان و محصلان، برای فراگیری تخصصات (ماستری) در زیر چتر وزارت تحصیلات عالی کشورایجاد گردیده است.
برنامه های که زیر چتر این ریاست ایجاد گردیده است شامل، تخصص تفسیر و علوم قرآن تخصص حدیث وعلوم حدیث، تخصص افتاء وقضا، تخصص دعوت و ارشاد و تخصص اقتصاد و بانکداری اسلامی می باشد.
در قسمت استخدام اساتید، ریاست تخصصات و جامعات دينى طی رقابت آزاد از نزد حدود هشتاد تن متقاضی که دارای سند تخصص و مدارک تحصیلی ماستری و دوکتورا از مراکز علمی معتبر می باشند، امتحان تحریری و تقریری توسط مشایخ کرام هریک محترم شیخ شهاب الدین "دلاور" ، محترم شیخ نورالله "منیر"، محترم شیخ فریدالدین "محمود" و  محترم شیخ محمد خالد "حنفی" اخذ نمود که برخی از داوطلبان بعد از سپری نمودن موفقانه آزمون منحیث استاد در این ریاست جذب شدند.
هم چنان ریاست مذکور، از نزد حدود ۴۵۰ تن که دارای سند دوره حدیث از مراکز معتبر و یا لیسانس از پوهنځي های شرعیات بودند، جهت جذب در بخش های تخصصی فوق (به سویه ماستری) امتحان تحریری و تقریری اخذ نمود که تعداد از داوطلبان یاد شده بعد از سپری کردن موفقانه آزمون در بخش‌های تخصصی ذکر شده جذب گردیدند.
به همین ترتیب ریاست مذکور برای علاقمندان که نتوانسته بودند در امتحان عمومی شرکت نمایند، زمینه امتحان متفرقه را مهیا ساخت که حدود ۳۰۰ متقاضی بعد از ثبت ‌نام در امتحان تحریری و تقریری شرکت نمودند که نتایج ایشان عنقریب اعلان خواهد شد.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۷:۲۱
Background image

اطلاعیه

 

کلستر دور اول بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی پوهنځی های (جیولوجی و معادن، زمین شناسی و محیط زیست) پوهنتون های کشور.

لست اشتراک کننده گان اعضای کادر علمی پوهنتون ها دولتی، خصوصی و . . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۶:۷
Background image

اطلاعیه امتحان ملا امامان و مؤذنان

به اطلاع کاندیدان امتحان بست های ملا امامان و مؤذنان پوهنتون بامیان،موسسه تحصیلات عالی پنجشیرو میدان وردک رسانیده می شود که امتحان بست های یاد شده به تاریخ ۸/۹/ ۱۴۰۱اخذ می گردد. 
محل و . . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۳۰ - ۱۱:۳۷
Background image

اعلان تصمیم اعطای قرارداد

    بدینسوسیله به تاسی از فقره (۲) ماده چهل و سوم قانون تدارکاتی به اطلاع عموم رسانیده می شود، پوهنتون پولی تخنیک کابل درنظر دارد قرارداد پروژه تهیه و تدارک (۷۳)قلم اجناس مختلف النوع . . .

بازگشت به اطلاعیه ها