قرارداد پروژه اتصال انترانت ۹ پوهنتون امضاء شد

baqir_admin
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۳۹
ل

قرارداد پروژه اتصال 9 پوهنتون کشور از طریق شبکه لیزد انترانت و قرارداد شبکه سازی پوهنتون های هرات و بدخشان امروز میان وزارت تحصیلات عالی، شرکت افغان تیلی کام و شرکت مسلم آریایی امضا شد.

عبدالله صوفی زاده رئیس تهیه و تدارکات و سر پرست معینیت مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، حین امضای قرارداد های یاد شده گفت که وزارت تحصیلات عالی به اساس برنامه های خویش و تقویت زیربنای تکنالوژی معلوماتی در نهاد های تحصیلی کشور، قرارداد اتصال 9 پوهنتون از طریق شبکه لیزد انترانیت، شبکه سازی انترنت پوهنځی تعلیم و تربیه و لیلیه ذکور پوهنتون هرات و شبکه سازی پوهنځی انجنیری پوهنتون بدخشان را امروز امضا نمود.

سرپرست معینیت مالی و اداری در مورد پروژه لیزد انترانیت گفت که هدف از تطبیق این پروژه، دسترسی آسان نهاد های تحصیلی کشور با استفاده از شبکه افگرین(AFgREN ) به شبکه تحصیلی و تحقیقی جنوب شرق آسیا (TEIN)  جهت استفاده از منابع بروز  شده  تحقیقی  کشور های مختلف می باشد.

وی هم چنان از شرکت های یاد شده خواست که در تطبیق پروژه های ذکر شده تمام معیار ها و استندرد های لازم را مدنظر گرفته و در زمان تعیین شده آن را تکمیل نمایند.

قابل ذکر است پروژه لیزد انترانیت برای 9 پوهنتون کشور می باشد که پوهنتون های کندهار، هرات، شیخ زاید، پکتیا، غزنی، تخار، کنر، بامیان و پوهنتون پولی تخنیک کابل را در بر می گیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۰:۴۱
Background image

وزیر تحصیلات عالی با رئیس پوهنتون ننگرهار دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دیداری با رئیس پوهنتون ننگرهار چگونگی تطبیق برنامه های آن پوهنتون را استماع نمود.

در این دیدار وزیر تحصیلات عالی گفت که به اثر شیوع ویروس کرونا و. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۹:۴۲
Background image

نشستی به منظور تسریع تطبیق واکسین کرونا در نهاد های تحصیلات عالی دایر شد

به منظور تسریع تطبیق واکسین کرونا در نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور، امروز نشستی در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این نشست پوهنوال انجنیر محمد شریف امین رئیس محصلان دولتی،. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۲:۲۹
Background image

وزیر تحصیلات عالی با کارمندان دفاتر مرکزی وزارت تحصیلات عید مبارکی نمود

پابندی به اصول و مقررات و برخورد نیک با مراجعین جز مکلفیت های اساسی هر مامور خدمات ملکی در یک اداره بوده که توجه به آن لازمی می باشد.

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی حین. . .

BACK TO NEWS