مسوده پلان کاری دو سال آینده مبارزه علیه مواد مخدر وزارت تحصیلات عالی تائید شد

Azizorayakhel.admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۱۶
ش

مسوده پلان کاری دو سال آینده مبارزه علیه مواد مخدر وزارت تحصیلات عالی، بعد از بحث های تخنیکی مورد تائید قرار گرفت.

نشستی که به این منظور تحت ریاست نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با اشتراک روسای پلان، پالیسی و تقنین، مالی و حسابی و مسوولین چهار پوهنتون مرکز تدویر یافت، مسوده پلان یاد شده بعد از بحث های تخنیکی و اصلاحات لازم، مورد تائید قرار گرفت.

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی پیرامون مسوولیت های وزارت تحصیلات عالی و اهداف پلان یاد شده گفت که بادرنظر داشت هدایات مقام عالی ریاست جمهوری، تعهدات دولت افغانستان با جامعه بین المللی در قسمت مبارزه جدی علیه مواد مخدر و فیصله های جلسات سکتور های مسوول و ذیربط؛ به منظور جلوگیری از سکتگی در روند پیشبرد امور الی توشیح قانون و تدوین پالیسی ملی؛ ادارات دولتی موظف شدند تا مطابق استقامت های کاری شان پلان عمل خویش را تدوین و در اختیار وزارت امور داخله که هماهنگ کننده و تطبیق کننده این پلان می باشد، قرار دهند.

وی اضافه کرد که در کل این پلان دارای چهار هدف اساسی می باشد که شامل کاهش کشت کوکنار، کاهش تولید و قاچاق مواد مخدر، کاهش تقاضا به مواد مخدر و افزایش ظرفیت تداوی استفاده کنندگان مواد مخدر و تدوین پالیسی ملی آگاهی دهی عامه از اضرار مواد مخدر می باشد که مطابق استقامت کاری وزارت وزارت تحصیلات عالی، این وزارت در قسمت کاهش تقاضا به مواد مخدر و افزایش ظرفیت تداوی؛ پلان کاری دوساله خویش را تهیه که خوشبختانه امروز نهایی گردید.

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی اظهار داشت که این وزارت درنظر دارد تا در آینده های نزدیک یک سیمینار بزرگ علمی را پیرامون ابعاد مختلف مبارزه علیه مواد مخدر در کشور، برگزار نماید.

به گفته پوهنیار بری مبارز رییس پلان، پالیسی و تقنین وزارت تحصیلات عالی، در پلان کاری دو ساله این وزارت؛ تحریر و نشر مقالات و تحقیقات علمی پیرامون مبارزه علیه مواد مخدر از لحاظ تاثیرات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، صحی و اسلامی، شامل سازی موضوعات مرتبط به اعتیاد و اضرار مواد مخدر در نصاب درسی مضمون ثقافت اسلامی، ایجاد یک دیپارتمنت، کمپاین های آگاهی دهی و تدویر سیمینار ها به سطح نهاد های تحصیلی کشور؛ شامل می باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۸:۷
Background image

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها دایر گردید

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها (NQF) امروز تحت ریاست معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این جلسه پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی روی ضرورت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۱:۵۶
Background image

جلسه کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر شد

جلسه کمیسیون مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در این جلسه معینان و تمام رؤسای ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۰:۵۲
Background image

دفتر ( WEE-NPP2) وزارت مالیه کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی را در بخش توانمند سازی اقتصادی همکاری می کند

دفتر ( WEE-NPP2) یا برنامه دارای اولویت ملی توانمند سازی اقتصادی زنان در وزارت مالیه، در بخش های مورد نیاز که منجر به توانمند سازی اقتصادی کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی گردد، این. . .

BACK TO NEWS