معین امور محصیلان وزارت تحصیلات عالی دفاتر کاری ریاست امور محصیلان دولتی را بررسی کرد

baqir_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۷
ل

پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی از دفاتر کاری و شیوه عرضه خدمات کارمندان اداری ریاست‌ امور محصلان دولتی و ارزیابی و معادلت سازی اسناد خارج مرز نظارت و بررسی کرد.

در حالی که پوهنوال محمد شریف امین رئیس امور محصلان دولتی، صبغت الله سایق آمر عمومی دفاتر پذیرش نیز حضور داشتند، معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی از دفاتر کاری، روند تحویل گیری و تحویل دهی اسناد با ملاحظۀ تاریخ وارده و صادره، مدت زمان اجراآت و فاصلۀ زمانی طی مراحل اسناد ظرف روزهای کاری نظارت و بررسی کرد.

پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده در عین حال، نقطه نظرات، ملاحظات و پیشنهادات مراجعین را نیز استماع نموده و به آنان اطمینان داد که برای بهبود فضای کار در بخش امور محصلان، برنامه های روی دست است که تا بر پایۀ آن پاسخ‌گوی، سرعت و شفافیت در زمینه اجراآت کاری در مدت زمان متناسب با حجم کار بیشتر از پیش شود.

معین امور محصلان پس از بررسی شیوه اجراآت و فرایند امور اداری و رسیدگی به مشکلات مراجعین، طی نشست جداگانه با شماری از مسوولان بخش امور محصلان به منظور بهبود امور کاری و رسیدگی به کار های مراجعین، نظم، سرعت، شفافیت و پاسخگویی در زمینۀ اجراآت کاری صحبت کرد و هدایت داد تا با آسیب شناسی از فرایند امور اداری، یک طرح جامع برای بهبود کار در راستای طی مراحل اسناد تحصیلی، تصدیق و تأیید مکتوب های فراغت محصلان و پاسخ استعلام های ادارات ذیربط، با درنظر داشت آمار، جدول و سنجش حجم کار به دفتر معینیت امور محصلان ارایه دهند، تا در جلسات شورای رهبری و شورای معینیت امور محصلان به هدف زمان‌بندی و ایجاد سهولت های کاری در روند عرضه خدمات معیاری، روی آن بحث صورت بگیرد.

با ملاحظۀ تاریخ وارده و صادره اسناد و مکاتیب ریاست امور محصلان، دیده می شود که به صورت میان‌گین روزانه بیش از 300 اسناد به بخش امور محصلان دولتی وزارت تحصیلات عالی وارد می شود که کارِ بیش از 60  درصد آن طی همان روز اجرا و بقیه تا ساعت دُو  پس از چاشت روز بعد تحویل داده می شود.

  پوهنوال محمد شریف رئیس امور محصلان دولتی گفت که ریاست امور محصلان دولتی یکی از ادارات پر ازدحام وزارت تحصیلات عالی است که به گفته وی با داشتن 30 تن کارمند، روزانه به صورت میان‌گین 300 اسناد مراجعان را طی مراحل و سپس تحویل می دهند.

 پوهنوال محمد شریف افزود که نسبت به گذشته سرعت و کیفیت کار در این ریاست بالاترشده و همواره تلاش می شود تا مسیر طی مراحل اسناد کوتاه تر و سهولت های بیشتر از پیش در این بخش ایجاد گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

از هفته جهانی محیط زیست در سالون ICT پوهنتون فاریاب تجلیل به عمل آمد

از هفته جهانی محیط زیست با اشتراک پوهنمل فیروز اوزبیک کریمی رئیس پوهنتون فاریاب، وحیدالله مبارز کارشناس مقام ولایت، انجنیر احمد فهیم فرهمند رئیس حفاظت محیط زیست، فضل الحق محمدی عضو. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۴
Background image

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی در پوهنتون غزنی دایر شد

برنامه رهنمایی استفاده از سیستم معلوماتی تحصیلات عالی برای استادان، مدیران تدریسی و اجراییه دیپارتمنت های پوهنتون غزنی برگزار گردید.

این محفل از سوی کمیته آموزش الکترونیکی به همکاری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۱۹
Background image

وبنار بین‌المللی محیط زیست در پوهنتون البیرونی برگزار شد

نخستین وبنار بین‌المللی زیر عنوان «چالش‌های اساسی محیط زیستی افغانستان و راه‌حل‌های آن» به ابتکار پوهنتون البیرونی و با تشریک مساعی محققان از کشور‌های جاپان، مالیزیا و ریاست محیط زیست. . .

BACK TO NEWS