نشستی به منظور طرح بازدید قبل از بازنگری و غنامندی آن در جریان دوره آموزشی برگزار شد

Azizorayakhel.admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۰:۵۲
ش

به منظور گرد آوری نظریات و پیشنهادات رؤسا و معاونان علمی نهادهای تحصیلات عالی دولتی و خصوصی در مورد طرح بازدید قبل از بازنگری و غنامندی آن در جریان دورۀ آزمایشی که قرار است به زودی آغاز گردد، نشستی برگزار گردید.

این نشست که از سوی بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی با اشتراک 14 نهاد تحصیلی دولتی و 18 نهاد تحصیلات عالی خصوصی به مدت پنج روز از طریق ویدیو کنفرانس و حضوری در وزارت تحصیلات عالی برگزار شد، روی غنامندی طرح یاد شده بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

پوهندوی دکتور محمد نعیم عظیمی رئیس تضمین کیفیت و اعتباردهی در مورد میکانیزم بازدید مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی که توسط اعضای محترم بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی انجام می‌یابد وضاحت داده گفت: « این طرح به منظور ارایۀ مشاوره‌ های تخنیکی جهت بهبود روند مستند سازی و تطبیق معیارهای تضمین کیفیت، رهنمایی مؤسسات تحصیلات عالی جهت تدوین و ارسال گزارش مناسب‌الحال مؤسسۀ مربوطه شان به وزارت تحصیلات عالی تهیه شده است

وی افزود تطبیق این طرح می‌تواند میزان شگاف دیدگاه ها را میان هیأت بازنگر مسلکی به عنوان مشاهده‌کنندگان اصلی در پروسۀ بازنگری مؤسسات تحصیلات عالی و اعضای محترم بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی که در روند نمره‌دهی و تصمیم نهایی در خصوصی اعتباردهی مؤسسات تحصیلات عالی حضور دارند، کاهش داده و هرگونه اعمال سلایق را به شفافیت تبدیل نماید.

سپس، اعضای بورد تضمین کیفیت و اعتباردهی نظریات شان را در مورد ابراز داشته و هریک از مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی از تطبیق این طرح استقبال نموده و آن را در راستای بهبود وضعیت کیفی، آگاهی‌دهی، تبلور نقش وزارت در رهنمایی مؤسسات تحصیلات عالی و تأمین شفافیت در پروسۀ اعتباردهی گام مثبت تلقی نموده و از آن حمایت شان را اعلام نمودند.

نشست یاد شده مشورتی و آگاهی‌دهی بعد از توحید نظریات اصلاحی نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی شامل برنامه و جمع‌بندی موضوع توسط رییس تضمین کیفیت و اعتباردهی خاتمه یافت.

قابل ذکر است، در این ویدیو کنفرانس پوهنتون‌های دولتی بلخ، تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، پولی تخنیک کابل، ننگرهار، شیخ زاید خوست، جوزجان، بغلان، فاریاب، بدخشان، کندز، غزنی، پکتیکا و زارعتی افغانستان و همچنان پوهنتون‌های خصوصی خاتم النبیین، سلام، غالب، دنیا، باختر، ملی و پیام کابل، غالب، آسیا و اشراق هرات، رهنورد بلخ، زم زم پکتیا، بُست هلمند، میرویس نیکه کندهار و ابونصر فراه اشتراک ورزیده بودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۲۵
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی: مرحوم گل حسن ولیزی یک انسان با دیانت، متواضع و صادق بود

جنازه پوهنوال دکتور گل حسن ولیزی معین پیشین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و رئیس قبلی پوهنتون شیخ زاید خوست امروز از کشور آلمان به کابل و بعدا به ولایت خوست انتقال داده شد.

حین رسیدن. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۹
Background image

سه پروژه مهم در پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان افتتاح گردید

معین علمی وزارت تحصیلات عالی در دومین روز سفر کاری خویش به ولایت کندهار، سه پروژه را در پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان افتتاح نمود.

این پروژه ها شامل مرکز تضمین کیفیت، سیستم. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۶:۵
Background image

400 تن دانش آموزان مکاتب جهت ادامه تحصیل به کشور ترکیه اعزام شدند

نجات، توسعه، بالندگی و پیشرفت افغانستان، به معارف کارآمد و با ظرفیت بستگی دارد.

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در محفلی به مناست اعزام 400 تن دانش آموزان مکاتب افغان-ترک. . .

BACK TO NEWS