اطلاعیه بورس های تحصیلی پوهنتون لفلی LPU کشور هند در مقاطع لیسانس و ماستری

baqir_admin
ل

Due

-

پوهنتون لفلی پروفیشنل واقع ایالت پنجاب هند (LPU- Lovely Professional University, Punjab) پوهنتون  LPU با داشتن بیش از 35000 محصل (که بیش از 3000 تن آن محصلان خارجی می باشند) و 35000 استاد/کدر علمی به عنوان بزرگترین پوهنتون کشور هندوستان در عرصه علم، تحقیق و نوآوری فعالیت دارد. پوهنتون LPU امسال از طرف وزارت آموزش جمهوری هند به برنامه معتبر  (SII- Study In India) دولت هندوستان انتخاب شده و اذعان داشته که این فرصت خوب برای محصلان و جوانان افغان که علاقه مند تحصیل (با بورسیه 100 فیصد رایگان) در مقاطع لیسانس و ماستری در آن پوهنتون می باشند. پوهنتون متذکره با ارسال لست رشته های تحصیلی و رهنمود ثبت نام به بورسیه های (SII) خواهان اطلاع رسانی و انعکاس گسترده تر این برنامه را از طریق پوهنتون ها و نهاد های تحصیلی و تعلیمی ج.ا.ا نموده است. مسوولان پوهنتون LPU در نظر دارد تا در سال تحصیلی 2021-2022 حدود 800 الی 1000 سیت بورسیه (100% رایگان و یا مختلط را مبتنی بر شایستگی متقاضی بورسیه و نظر به رشته های تحصیلی پوهنتون را از طریق برنامه (SII) وزارت آموزش هند به محصلان و جوانان کشور های مختلف جهان توزیع و اعطا نماید.

شایان ذکر است اینکه:  برنامه (SII-Study In India) از جانب وزارت آموزش جمهوری هند در سال 2019 به منظور تسهیل فرصت های تحصیلی رایگان و بهتر به اتباع کشور های خارجی و همچنان بین المللی سازی پوهنتون های معتبر هندوستان به راه انداخته شده بود که سالانه 2500 بورسیه 100 فیصد که مصارف آن از جانب وزارت آموزش هند پوشش می گردد و صد ها سیت بورسیه مختلط برای محصلان خارجی ( به حمایه بودجوی پوهنتون های معتبر جمهوری هند) از طریق این برنامه معرفی و توزیع می گردد.

 مسوولیت مدیریت و تطبیق برنامه (SII-Study- In India) را تصدی دولتی ایدسیل (Edcil-Education Consultants India Limited) کشور هندوستان به عهده دارد، ثبت نام و راجستریشن به این بورسیه ها از طریق پورتال (SII) وزارت آموزش جمهوری هند به صورت آنلاین صورت می گیرد که آخرین مهلت برای ثبت نام به این بورسیه های تاریخ 15 جون2021 تعیین گردیده است. معلومات، شرایط و لست رشته های پوهنتون مذکور در قید(5) ورق به ضمیمه اطلاعیه هذا قابل دریافت است.

برای دریافت معلومات و لست رشته ها روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۷:۴۲
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

    بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه وتدارک نیازمندی (5) قلم اجناس مورد ضرورت  . . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۵:۴۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد!

بدین وسیله به تآسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، {وزارت تحصیلات عالی} در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه و تدارک نیازمندی های وسایل تکنالوژی دفاتر . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۹ - ۱۱:۱۷
Background image

اطلاعیه

جامعه عبدالله بن مسعود «رضی الله عنه» وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد که در سال روان ۱۴۰۲ هـ ش در بخش تخصص فی الافتاء والقضا فاضلان جدید را جذب نماید.
شرایط پذیرش:
1-    داشتن سند دوره . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

آخرین بورسیه ها

یکشنبه ۱۴۰۲/۲/۱۷ - ۵:۱۶
Background image

اطلاعیه (۱۶)سیت بورسه تحصیلی کشور قزاقستان درمقطع لیسانس

وزارت امورخارجه امارت اسلامی افغانستان بتاسی ازنامه رسمی کشور قزاقستان ازاعطای بورسهای تحصیلی درمقطع لیسانس با شرایط ذیل خبرداده است:
اسناد مورد نیاز:
•    داشتن شهادتنامه مکتب باحداقل . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۸:۳۳
Background image

اطلاعیه بورسیه تحصیلی کشور ترکیه


وزارت محترم امور خارجه امارت اسلامی افغانستان به تاسی از یادداشت رسمی سفارت محترم کشور ترکیه مقیم کابل از برگزاری امتحان TR-YOS برای پذیرش محصلان و متقاضیان تحصیل به مصرف شخصی در کشور . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۸:۳۰
Background image

اطلاعیه بورسیه تحصیلی کشور برونای

کشور برونای از اعطای بورسهای تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس،‌ماستری در پنج پوهنتون معتبر آن کشور که در ذیل ذکر میگردد برای سال 2023/2024 خبر داده است:
•    Universiti Brunei . . .