فراغت نامه های 212 تن از رشته های مختلف پوهنتون علوم طبی کابل توزیع گردید

sakina_admin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۵:۲۴
mohe

پوهنتون علوم طبی کابل(ابوعلی ابن سینا) فراغت نامه های 212 تن از فارغان رشته های مختلف طبی این پوهنتون را توزیع نمود.

در محفلی که به این مناسبت دایر گردید، فارغان سی و مین دور پوهنځی ستوماتولوژی، پنجمین دور صحت عامه، چهارمین دور علوم متمم صحی، دهمین دور نرسنگ و دومین دور قابلگی عالی، اسناد فراغت شان را از سوی هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل اخذ نمودند.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست و معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، خانواده ها و ملت افغانستان گفت:"بین پوهنتون و فارغان یک رابطه دوامدار و مقدس وجود دارد. وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل در خدمات صادقانه و مخلصانه که شما منبعد در 34 ولایت کشور عرضه می کنید، افتخار می کند."

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از کثرت حضور طبقه اناث در بین این فارغان ابراز خرسندی نموده گفت:" بیشترین فارغان را خواهران ما تشکیل می دهند و از رشته های فارغ می شوند که بسیار زیاد مهم و نیازمند جامعه ما است. امیدوارم که با وارد شدن شما به مارکیت کار، خلا ها و مشکلاتی که از لحاظ کمبود کادر های طبی موجود است، تا یک حدی مرفوع گردد."

موصوف همچنان با اشاره به کارکرد ها و دستآورد های اخیر وزارت تحصیلات عالی، گفت که همه روزه تلاش و کوشش می نماییم تا وضعیت تحصیلی را بهتر ساخته و خدمات مناسب را به کشور و مردم خویش عرضه نماییم.

تازه خبرونه

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۰ - ۵:۲۳
Background image

د بدخشان پوهنتون د کمپیوتر لب څانګه پرانستل شوه

د کمپیوټر لب دغه څانګه، چې د اړتیا وړ ټولو کمپیوټري وسایلو او لوازمو لرونکې ده د اغا خان مرستندويه انکشافي شبکې د ۷۵۰۰۰ امریکايي ډالرو په مالي مرسته جوړه شوه، چې ۳۱ پايې کمپیوټر او نور. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۰ - ۵:۱۵
Background image

د بدخشان پوهنتون د رهبرۍ زده کړو ورکشاپ دایرشو

د بدخشان پوهنتون مرستیالانو او د پوهنځیو رئیسانولپاره د لوړو زده کړو وزارت د انکشاف پروګرام ( HEDP) په مالي ملاتړ د رهبرۍ زده کړو ورکشاپ دایرشو.

د یاد ورکشاف د پرانستې په مراسمو کې د. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۰ - ۵:۱۱
Background image

د وړتیاوو د تثبيت د کمېټې جلسه جوړه شوه

د لوړو زده‌کړو وزارت د زده‌کړیالانو چارو د مرستیال په مشرۍ نن د قابلیتونو د تثبیت ملي کمیټې (NQF) ناسته ترسره شوه.

په دغه ناسته کې د لوړو زده کړو وزارت د محصلانو چارو مرستیال پوهندوی. . .

BACK TO NEWS