فراغت نامه های 212 تن از رشته های مختلف پوهنتون علوم طبی کابل توزیع گردید

sakina_admin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۵:۲۴
mohe

پوهنتون علوم طبی کابل(ابوعلی ابن سینا) فراغت نامه های 212 تن از فارغان رشته های مختلف طبی این پوهنتون را توزیع نمود.

در محفلی که به این مناسبت دایر گردید، فارغان سی و مین دور پوهنځی ستوماتولوژی، پنجمین دور صحت عامه، چهارمین دور علوم متمم صحی، دهمین دور نرسنگ و دومین دور قابلگی عالی، اسناد فراغت شان را از سوی هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل اخذ نمودند.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست و معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، خانواده ها و ملت افغانستان گفت:"بین پوهنتون و فارغان یک رابطه دوامدار و مقدس وجود دارد. وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل در خدمات صادقانه و مخلصانه که شما منبعد در 34 ولایت کشور عرضه می کنید، افتخار می کند."

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از کثرت حضور طبقه اناث در بین این فارغان ابراز خرسندی نموده گفت:" بیشترین فارغان را خواهران ما تشکیل می دهند و از رشته های فارغ می شوند که بسیار زیاد مهم و نیازمند جامعه ما است. امیدوارم که با وارد شدن شما به مارکیت کار، خلا ها و مشکلاتی که از لحاظ کمبود کادر های طبی موجود است، تا یک حدی مرفوع گردد."

موصوف همچنان با اشاره به کارکرد ها و دستآورد های اخیر وزارت تحصیلات عالی، گفت که همه روزه تلاش و کوشش می نماییم تا وضعیت تحصیلی را بهتر ساخته و خدمات مناسب را به کشور و مردم خویش عرضه نماییم.

تازه خبرونه

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۴:۴۴
Background image

ننګرهار پوهنتون کې څلورو مهمې پروژې پرانیستل شوې

د لوړو زده کړو سرپرست وزیر ننګرهار ولایت ته په یوه کاري سفر کې، د ننګرهار پوهنتون د څلورو مهمو پروژو پرانیسته وکړه.

په دغه پروژو کې د ننګرهار پوهنتون د طب پوهنځي د نجونو لیلیه، د. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۴:۳۹
Background image

د لوړو زده کړو وزارت مشرتابه پلاوي د ولسي جرګې د دیني، فرهنګي، پوهنې او لوړو زده کړو چارو کمېسیون غړو سره وکتل

په دغه ناسته کې محترم امیرګل شاهین د ولسي جرګې د معارف او لوړو زده کړو چارو کمېسیون رئیس، احمد ضیا یفتلي د دې کمېسیون منشي او عبدالرزاق هاشمي د یاد کمېسیون غړي هم حضور درلود.

د لوړو. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۴۳
Background image

د لوړو زده کدو سرپرست وزیر د وزارت له کارمندانو سره اختر مبارکۍ وکړه

اداري اصولو او مقرراتو ته پاملرنه او له مراجعینو سره نیک چلند، د ملکي خدمتونو د هر مامور له مکلفیتونو څخه ګڼل کیږي او مراعاتول یې اړین او لازمي دي.

دغه مطلب د لوړو زده کړو سرپرست وزیر. . .

BACK TO NEWS