فراغت نامه های 212 تن از رشته های مختلف پوهنتون علوم طبی کابل توزیع گردید

sakina_admin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۵:۲۴
mohe

پوهنتون علوم طبی کابل(ابوعلی ابن سینا) فراغت نامه های 212 تن از فارغان رشته های مختلف طبی این پوهنتون را توزیع نمود.

در محفلی که به این مناسبت دایر گردید، فارغان سی و مین دور پوهنځی ستوماتولوژی، پنجمین دور صحت عامه، چهارمین دور علوم متمم صحی، دهمین دور نرسنگ و دومین دور قابلگی عالی، اسناد فراغت شان را از سوی هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل اخذ نمودند.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست و معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، خانواده ها و ملت افغانستان گفت:"بین پوهنتون و فارغان یک رابطه دوامدار و مقدس وجود دارد. وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل در خدمات صادقانه و مخلصانه که شما منبعد در 34 ولایت کشور عرضه می کنید، افتخار می کند."

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از کثرت حضور طبقه اناث در بین این فارغان ابراز خرسندی نموده گفت:" بیشترین فارغان را خواهران ما تشکیل می دهند و از رشته های فارغ می شوند که بسیار زیاد مهم و نیازمند جامعه ما است. امیدوارم که با وارد شدن شما به مارکیت کار، خلا ها و مشکلاتی که از لحاظ کمبود کادر های طبی موجود است، تا یک حدی مرفوع گردد."

موصوف همچنان با اشاره به کارکرد ها و دستآورد های اخیر وزارت تحصیلات عالی، گفت که همه روزه تلاش و کوشش می نماییم تا وضعیت تحصیلی را بهتر ساخته و خدمات مناسب را به کشور و مردم خویش عرضه نماییم.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۱:۵۶
Background image

جلسه ای به منظور جلوگیری از رکود پروسه تدریس و آموزش در نظام تحصیلات عالی دایر شد

به منظور جلوگیری از رکود پروسه تدریس و آموزش در نظام تحصیلات عالی کشور در جریان تعطیل محصلان بخاطر تهدید ویروس کرونا امروز جلسه ای تحت ریاست وزیر تحصیلات عالی از طریق مجازی با روئسای. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۱:۳۶
Background image

ویدیو کنفرانس وزیر تحصیلات عالی با مسوولان نهاد های تحصیلات عالی

وزیر تحصیلات عالی در جلسه ای  از طریق ویدیو کنفرانس با روئسای پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی، ختم موفقانه هفته تحصیلات عالی را به آنان تبریک گفته از تلاش های شان در زمینه تشکر کرد.

د. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۳ - ۱۱:۹
Background image

وزیر تحصیلات عالی یک تن از محصلان افغان مقیم ایران را تحسین کرد

یک تن از محصلان افغان مقیم ایران که مقام نخست را در المپیاد علمی میان 12 پوهنتون آن کشور کسب نموده است امروز از سوی وزیر تحصیلات عالی مورد تحسین قرار گرفت.

این محصل محمد مسیح نام داشته. . .

BACK TO NEWS