فراغت نامه های 212 تن از رشته های مختلف پوهنتون علوم طبی کابل توزیع گردید

sakina_admin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۵:۲۴
mohe

پوهنتون علوم طبی کابل(ابوعلی ابن سینا) فراغت نامه های 212 تن از فارغان رشته های مختلف طبی این پوهنتون را توزیع نمود.

در محفلی که به این مناسبت دایر گردید، فارغان سی و مین دور پوهنځی ستوماتولوژی، پنجمین دور صحت عامه، چهارمین دور علوم متمم صحی، دهمین دور نرسنگ و دومین دور قابلگی عالی، اسناد فراغت شان را از سوی هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل اخذ نمودند.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست و معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، خانواده ها و ملت افغانستان گفت:"بین پوهنتون و فارغان یک رابطه دوامدار و مقدس وجود دارد. وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون علوم طبی کابل در خدمات صادقانه و مخلصانه که شما منبعد در 34 ولایت کشور عرضه می کنید، افتخار می کند."

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از کثرت حضور طبقه اناث در بین این فارغان ابراز خرسندی نموده گفت:" بیشترین فارغان را خواهران ما تشکیل می دهند و از رشته های فارغ می شوند که بسیار زیاد مهم و نیازمند جامعه ما است. امیدوارم که با وارد شدن شما به مارکیت کار، خلا ها و مشکلاتی که از لحاظ کمبود کادر های طبی موجود است، تا یک حدی مرفوع گردد."

موصوف همچنان با اشاره به کارکرد ها و دستآورد های اخیر وزارت تحصیلات عالی، گفت که همه روزه تلاش و کوشش می نماییم تا وضعیت تحصیلی را بهتر ساخته و خدمات مناسب را به کشور و مردم خویش عرضه نماییم.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۳۱
Background image

نتایج کانکور سال 1399 اعلان شد

در کنار توجه به کمیت، کیفیت آموزش وپی گیری اهداف انکشاف پایدار در حوزه تحصیلات عالی از اولویت های کاری ماست.

این مطلب را دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی به. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲۴
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی در جشن فراغت محصلان موسسه تحصیلات عالی خصوصی قلم اشتراک نمود

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، نهاد های تحصیلات عالی خصوصی را بازوی توانمند وزارت تحصیلات عالی خوانده گفت:"متاسفانه ظرفیت جذب داوطلبان در. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۱۷
Background image

ویدیو کنفرانس معین علمی وزارت تحصیلات عالی با رییس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در کابل

معین علمی وزارت تحصیلات عالی طی نشستی با رییس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در کابل از وی خواست تا در رشته های طبی، فارمسی و باستان شناسی با نهاد های تحصیلات عالی کشور همکاری کند.

نشست یاد. . .

BACK TO NEWS