از هفته‌ی ملی تصویب قانون اساسی کشور در پوهنتون تخار گرامی داشت بعمل آمد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۹:۴
s

از شانزدهمین سالروز تصویب قانون اساسی کشور و هفته‌ی ملی قانون اساسی در پوهنتون تخار گرامی داشت به عمل آمد.

اداره‌ی پوهنتون تخار به مناسبت هفته‌ی تجلیل از قانون اساسی، کنفرانسی را زیر عنوان (معرفی و بیان سیر تاریخی قانون اساسی افغانستان) به منظور آگاهی دهی در مورد قانون و شناسایی احکام و مواد قانون برای استادان و کارمندان اداری برگزار کرد.

پوهندوی خیرالدین خیرخواه رئیس پوهنتون تخار حین افتتاح این کنفرانس پیرامون چگونگی تجلیل از هفته‌ی تصویب قانون اساسی معلومات ارائه داشته، قانون اساسی کشور را منحیث وثیقه‌ی ملی و تعیین کننده‌ی خط مشی حکومت و مردم عنوان نمود.

وی قانون پذیری، اطاعت از احکام قانون و تطبیق آن را باعث فراهم شدن سهولت های اجتماعی، رفاه و آسایش برای مردم و جامعه تلقی کرد.

رییس پوهنتون تخار اظهار داشت، در جوامع که قانون حاکمیت کامل داشته باشد؛ آن جوامع رشد، تکامل و انکشاف بیشتر را در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی داشته است و ما نیز در تغییر اوضاع کشور نقش خویش را ایفا کنیم و مانند مردم سایر کشورهای پیشرفته‌ی در تطبیق و رعایت قانون با دولت خویش همکار و همگام باشیم.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۴ - ۷:۱۱
Background image

طرح بدیل آموزش حضوری به شیوه آموزش الکترونیکی که از سوی وزارت تحصیلات عالی تهیه گردیده است؛ مورد تائید و استقبال گرم رییس جمهور کشور قرار گرفت.

 

در نشستی که امروز از طریق ویدیو کنفرانس با جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور صورت گرفت، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن سپاسگزاری از حمایت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۶:۵۷
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی کمیسیون تثبیت قابلیت های ملی افغانستان را امروز افتتاح نمود

این کمیسیون به اساس فیصله شماره 12 کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان مبنی بر تهیه سند تثبیت قابلیت های ملی افغانستان (NQF) و بر اساس پلان های اصلاحی و انکشافی وزارت تحصیلات عالی تحت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۶:۴۸
Background image

پوهنوال صدیق الله بارکزی امروز به حیث رئیس جدید ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی گردید.

پوهاند بری صدیقی معین امور محصلان و دکتور احمد سیرمهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از پوهنوال صدیق الله بارکرزی به عنوان کادرشایسته و وطن دوست یاکردند و از حمایت رهبری وزارت. . .

BACK TO NEWS