اطلاعیه بورس های تحصیلی پوهنتون لفلی LPU کشور هند در مقاطع لیسانس و ماستری

baqir_admin
ل

Due

-

پوهنتون لفلی پروفیشنل واقع ایالت پنجاب هند (LPU- Lovely Professional University, Punjab) پوهنتون  LPU با داشتن بیش از 35000 محصل (که بیش از 3000 تن آن محصلان خارجی می باشند) و 35000 استاد/کدر علمی به عنوان بزرگترین پوهنتون کشور هندوستان در عرصه علم، تحقیق و نوآوری فعالیت دارد. پوهنتون LPU امسال از طرف وزارت آموزش جمهوری هند به برنامه معتبر  (SII- Study In India) دولت هندوستان انتخاب شده و اذعان داشته که این فرصت خوب برای محصلان و جوانان افغان که علاقه مند تحصیل (با بورسیه 100 فیصد رایگان) در مقاطع لیسانس و ماستری در آن پوهنتون می باشند. پوهنتون متذکره با ارسال لست رشته های تحصیلی و رهنمود ثبت نام به بورسیه های (SII) خواهان اطلاع رسانی و انعکاس گسترده تر این برنامه را از طریق پوهنتون ها و نهاد های تحصیلی و تعلیمی ج.ا.ا نموده است. مسوولان پوهنتون LPU در نظر دارد تا در سال تحصیلی 2021-2022 حدود 800 الی 1000 سیت بورسیه (100% رایگان و یا مختلط را مبتنی بر شایستگی متقاضی بورسیه و نظر به رشته های تحصیلی پوهنتون را از طریق برنامه (SII) وزارت آموزش هند به محصلان و جوانان کشور های مختلف جهان توزیع و اعطا نماید.

شایان ذکر است اینکه:  برنامه (SII-Study In India) از جانب وزارت آموزش جمهوری هند در سال 2019 به منظور تسهیل فرصت های تحصیلی رایگان و بهتر به اتباع کشور های خارجی و همچنان بین المللی سازی پوهنتون های معتبر هندوستان به راه انداخته شده بود که سالانه 2500 بورسیه 100 فیصد که مصارف آن از جانب وزارت آموزش هند پوشش می گردد و صد ها سیت بورسیه مختلط برای محصلان خارجی ( به حمایه بودجوی پوهنتون های معتبر جمهوری هند) از طریق این برنامه معرفی و توزیع می گردد.

 مسوولیت مدیریت و تطبیق برنامه (SII-Study- In India) را تصدی دولتی ایدسیل (Edcil-Education Consultants India Limited) کشور هندوستان به عهده دارد، ثبت نام و راجستریشن به این بورسیه ها از طریق پورتال (SII) وزارت آموزش جمهوری هند به صورت آنلاین صورت می گیرد که آخرین مهلت برای ثبت نام به این بورسیه های تاریخ 15 جون2021 تعیین گردیده است. معلومات، شرایط و لست رشته های پوهنتون مذکور در قید(5) ورق به ضمیمه اطلاعیه هذا قابل دریافت است.

برای دریافت معلومات و لست رشته ها روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود

آخرین بورسیه ها

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۸:۳۲
Background image

اطلاعیه بورس تحصیلی کشور سویس در مقاطع دوکتورا ، فوق دوکتورا و بورسیه تحصیلی دوره تحقیقاتی

اداره انکشافی و همکاری سویس در افغانستان، از اهدای محدود بورسیه های آزاد تحصیلی در مقاطع دوکتورا (PhD)، فوق دوکتورا (Post Doctorate) و بورسیه تحصیلی دوره تحقیقاتی (Research) برای یک . . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۵:۰
Background image

اطلاعیه بورس تحصیلی پوهنتون ریشیهود کشور هندوستان در مقاطع لیسانس و ماستری

پوهنتون ریشیهود واقع شهر سونی پت ایالت هریانا  کشور هند از اعطای 10 سیت بورسیه  تحصیلی رایگان  برای سال 2022-2021 که 50٪ آن برای طبقه اناث می باشد، در مقاطع لیسانس و ماستری در رشته های . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۴ - ۵:۱۹
Background image

اطلاعیه بورس های تحصیلی پوهنتونREVA واقع شهر بنگلور ایالت کرناتاکا کشور هندوستان در مقاطع لیسانس و ماستری

وزارت امور خارجه از تخفیف فیس های تحصیلی پوهنتونREVA  واقع شهر بنگلور ایالت کرناتاکا کشور هندوستان در رشته های مختلف برای آنعده از اتباع جمهوری اسلامی افغانستان که علاقمند ادامه تحصیل . . .