تفاهم نامه میان وزارت تحصیلات عالی و اتحادیه پوهنتون های خصوصی امضا شد

baqir_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۴ - ۱۱:۵
ل

به منظور جذب داوطلبان واجد شرایط کانکور سال 1400 با تخفیف های مختلف در نهاد های تحصیلات عالی خصوصی ، تفاهم نامه میان وزارت تحصیلات عالی و اتحادیه پوهنتون های خصوصی امضا شد.

در محفل امضای این تفاهمنامه، شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی، معینان و شماری از رییسان این وزارت و مسوولان اتحادیه پوهنتون های خصوصی اشتراک نموده بودند.

شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه یاد شده، گفت که به اساس این تفاهم نامه برای حدود 63 هزار داوطلبان واجد شرایط پوهنتون های خصوصی زمینه تحصیلات عالی با تخفیف های مناسب مهیا می شود.

به گفته سرپرست وزارت تحصیلات عالی امضای این تفاهم نامه یک فرصت خوب برای جوانانی می باشد که توان پرداخت فیس تحصیل را ندارند. موصوف همچنان از اتحادیه پوهنتون های خصوصی و آن شماری از نهاد های تحصیلی که آماده پذیرش داوطلبان یاد شده گردیده اند قدردانی نموده و از سایر پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی کشور خواست تا به این پروسه شامل گردند.

سپس دکتور طارق کمال رئیس اتحادیه پوهنتون های خصوصی نیز صحبت نموده گفت که این تخفیف در رشته ها و مقاطع مختلف از 20 الی 60 در صد می باشد که از جانب نهاد های تحصیلات عالی خصوصی در اختیار وزارت تحصیلات عالی گذاشته می شود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۷:۲۲
Background image

در جریان سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا به کشور ازبکستان نشستی میان وزیر تحصیلات عالی افغانستان و وزیر تحصیلات عالی و متوسطه مسلکی کشور ازبکستان برگزار شد.

روز گذشته دهم ربیع الاول ۱۴۴۳هـ ق هیئتی بلند پایه دولتی تحت ریاست محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرا به کشور دوست ازبکستان سفر یک روزه نمودند.

 در نشست یاد شده وزرای تجارت،. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۹:۲۸
Background image

مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی برگزار گردید

وضعیت موجود، ایجاب معیارهای علمی ای را می کند که افغانستان را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

 این مطلب را شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در مجمع عمومی پوهنتون ها و. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۸ - ۵:۲
Background image

شورای عالی تحصیلات عالی برگزار شد

شورای عالی تحصیلات عالی، به ریاست شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.

در این شورا که معینان وزارت تحصیلات عالی، رییسان پوهنتون های مرکز و نمایندگان وزارت های. . .

BACK TO NEWS