معین علمی وزارت تحصیلات عالی در ادامه سفر کاری خویش که به هدف بررسی از امور علمی نهادهای تحصیلات عالی دولتی عازم ولایت های شمال شرقی کشور گردیده است، از پوهنتون تخار دیدار نموده و بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار داد.

eshaq_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۷ - ۶:۵۹
gdfgaw

دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن دیدار از بخش های مختلف پوهنتون تخار، طی نشستی با هیئت رهبری، استادان، کارمندان و محصلان این نهاد علمی روی حل مشکلات و پیشرفت آن پوهنتون صحبت نمودند.
در این دیدار قاری محمد بشیر مجاهد رئیس پوهنتون تخار و شمار دیگری از مسئولان این پوهنتون با ابراز خرسندی از سفر معین علمی وزارت تحصیلات عالی به آن ولایت، برنامه های کاری، اهداف، فعالیت های انجام شده در عرصه های مختلف این نهاد علمی، چالش ها و نیازمندی های مبرم این پوهنتون صحبت نموده یک سلسله خواست ها و پیشنهاد های عمده شان را با معین علمی وزارت تحصیلات عالی شریک ساختند.
دکتور لطف الله خیر خواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی پس از استماع موارد مطرح شده از سوی سخنرانان، ضمن قدردانی از همه اعضای رهبری و منسوبین این پوهنتون، با تمرکز بر خواست ها، پیشنهادها و چالش های موجود در این نهاد علمی صحبت مفصل نموده اظهارداشت که خواست ها و پیشنهادات همه اعضای این پوهنتون را به وزارت تحصیلات عالی مطرح و پیگیری نموده و در راستای تحقق آن تلاش بیشتر انجام خواهد داد.
همچنان دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در جریان این سفر به ولایت تخار با معاون والی این ولایت نیز دیدار و روی مسائل مربوط به پوهنتون تخار با وی گفتگو کرد.
دوشنبه 
مورخ
۴/۴/۱۴۴۴ هـ ق ۷/۹/۱۴۰۱ هـ ش ۲۸/۱۱/۲۰۲۲ م

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۰
Background image

جلسه هماهنگی ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست شیخ شاکر الله وحدت رئیس ارشاد و دعوت این وزارت با آمرین ارشاد ودعوت نهاد های تحصیلی خصوصی مرکزی دایرگردید.

در نخست جلسه با تلاوت آیات از کلام الله مجید آغاز و سپس مولوی صاحب ولی محمد معاون ریاست ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی به اشتراک کننده گان در مورد مسؤلیت های دینی شان در قبال جامعه علی. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۰
Background image

جلسه انسجام امور کاری معینیت مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، به ریاست مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری این وزارت، دایر شد.

جلسه متذکره که با تلاوت آیات چند از قرآن مجید آغاز شد، در ابتدا معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در رابطه به موضوعات مهم مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده، از رؤسای مربوطه. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۹ - ۷:۴۹
Background image

کلستر دور دوم بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی پوهنحٔی های جیولوژی و معدن،‌ زمین شناسی و حفاظت محیط زیست آغاز شد.

دوکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در مراسم افتتاحیه کلستر گفت که استخراج معادن، یک راه عالی برای توسعه اقتصادی افغانستان بوده و آموزش علوم تجربی نیاز جدی جامعه ماست.
. . .

BACK TO NEWS