تالار کنفرانس های پوهنځی شرعیات پوهنتون کابل، بنام شهید دکتور محمد ایاز نیازی مسما گردید.

safiullah_user
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱ - ۷:۹
frr

در مراسم ختم قرآن عظیم الشان که به مناسبت شهادت پوهندوی دکتور محمد ایاز نیازی و وفات پوهنمل عبدالجلیل یوسفی و پوهنیار عبدالبصیر فرید اساتید پوهنځی شرعیات پوهنتون کابل برگزار شد، سخنرانان روی شخصیت و زندگی علمی و اجتماعی آنان صحبت نمودند.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن اتحاف دعا به روان استادان یاد شده، استاد نیازی را از جمله استادان ممتاز و چند بعدی جامعه اکادمیک کشور عنوان نمود.

وی گفت: امروز به شمول افغانستان تمام کشور های جهان همه با یک وضعیت پر چالش روبرو هستند که بدبختانه سکتور تحصیلی کشور نیز از این ناحیه صدمات جبران ناپذیر را متقبل شده و هر روز شماری از اعضای کادر علمی خویش را از دست می دهد.

وی اضافه کرد که اساتید پوهنتون ها سرمایه های معنوی این کشور بوده که قدردانی، یاد بود و ابراز تسلیت و غمشریکی در مورد آنان از جمله ارزش های دینی، ملی و انسانی ما بوده و وزارت تحصیلات عالی در پاسداری از آن خود را مکلف می داند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان مسما کردن تالار پوهنحی شرعیات پوهنتون کابل به نام شهید دکتور نیازی را یک اقدام نیک و بجا خوانده از پوهنتون کابل در مورد تشکری نمود.

در این مراسم پوهاند دکتور محمد عثمان بابری رییس پوهنتون کابل شهید نیازی را یک استاد مهربان، خبیر و برد بار خطاب نموده گفت که شهادت و وفات اساتید پوهنحی شرعیات پوهنتون کابل یک ضایعه بی نهایت بزرگ برای این پوهنتون می باشد.

امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج، ارشاد و اوقاف مرگ استاد نیازی را ماتم بزرگ به وزارت های تحصیلات عالی و حج، ارشاد و اوقاف عنوان نموده، جنگ با محیط معنوی و اکادمیک را دور از منطق و عقلانیت خواند.

به همین ترتیب قاضی عبدالحق عتید به نمایندگی خانواده استاد نیازی صحبت نموده از وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل بخاطر یاد بود و نامگذاری تالار پوهنحی شرعیات پوهنتون کابل به نام مرحوم استاد ایاز نیازی، تشکری نمود.

در مراسم ختم قرآن عظیم الشان یاد شده شماری از اساتید و مسوولین پوهنحی شرعیات و حقوق پوهنتون کابل پیرامون شخصیت اکادمیک، زندگی دعوتگری و ثقافتی شهید پوهندوی دکتور محمد ایاز نیازی صحبت نمودند.

مراسم با اتحاف دعا به روان شهدای راه حق و علم و صلح سراسری در کشور خاتمه یافت.

قابل ذکر است که پوهندوی دکتور محمد ایاز نیازی به تاریخ 13 جوزا 1399 در اثر یک ماین جاگذاری شده در مسجد وزیر محمد اکبر خان به شهادت رسید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۴۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با کارمندان وزارت عید مبارکی نمود

توجه به اصول و مقررات اداری و برخورد نیک با مراجعین از جمله مکلفیت های هر مامور خدمات ملکی بوده و پابندی به آن ضروری و لازمی می باشد.

این مطلب را پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۸
Background image

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردید

جلسه نوبتی کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و با اشتراک اعضای محترم کمیسیون یاد شده دایر شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۵:۱۴
Background image

از روز بیرق ملی در وزارت تحصیلات عالی تجلیل شد

از هفتم اسد روز بیرق ملی کشور، در وزارت تحصیلات عالی تجلیل بعمل آمد.

در مراسم ویژه ی که به همین مناسبت در محوطه وزارت تحصیلات عالی با حضورداشت هئیت رهبری وزارت تحصیلات عالی، منسوبین. . .

BACK TO NEWS