جلسه ای به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست دایر شد

baqir_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱
ل

به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان، جلسه کمیته مشترک تحت رهبری معین علمی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی پیرامون مرکز یاد شده معلومات ارایه نموده گفت که هدف از تدویر این جلسه غنامندی و نهایی سازی مسوده اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان می باشد که در آن رییس مرکز متذکره استادان پوهنځی های انجنیری، محیط زیست، زمین شناسی، آب و محیط زیست پوهنتون های کابل و پولی تخنیک کابل و آمر حقوقی ریاست پلان، پالیسی و تقنین وزارت تحصیلات عالی اشتراک دارند.

همچنان داکتر وسیم اقبال در رابطه به فعالیت ها، چالش ها و مشکلات مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان صحبت نموده روی نهایی سازی اساسنامه و وضاحت در مورد شخصیت حقوقی این مرکز تاکید ورزید.

سپس اعضای جلسه روی مسوده اساس نامه و مواد آن که ساختار تشکیلاتی، شخصیت حقوقی و منابع مالی را شامل می گردد، بحث های همه جانبه نموده و قرار بر آن شد که مسوده یاد شده با تمام اعضای جلسه شریک ساخته شده، نظریات و پیشنهادات آن بعد از توحید در جلسه بعدی ارایه گردد.

قابل ذکر است که مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان به هدف رسیدگی به چالش های آب و محیط زیست افغانستان، به اساس پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی و حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، در چارچوب وزارت تحصیلات عالی ایجاد شده است.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۹ - ۱۰:۲۵
Background image

جلسه هماهنگی واحد جندر و کمیته منع آزار و اذیت جنسیتی وزارت تحصیلات عالی با هیأت ریاست څارنوالی منع آزار و اذیت زنان دایر شد

در این جلسه که تحت ریاست مصطفی یونس زاد رییس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی دایر گردید، ملکه قاسمی آمر جندر و نمایندگان ریاست های مختلف وزارت تحصیلات عالی نیز شرکت نموده بودند.

در ابتدا. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۹ - ۱۰:۱۶
Background image

جلسه نوبتی کمیته بازنگری و مرور ساختار تشکیلاتی ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی دایر شد

جلسه نوبتی کمیته بازنگری و مرور ساختار تشکیلاتی ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی، تحت ریاست معین مالی و اداری این وزارت دایر شد.

در آغاز جلسه نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۹ - ۱۰:۱۳
Background image

وزیر فواید عامه کشور و هیئت همراه شان با رهبری پوهنتون قندهار دیدارکردند

انجنیر نجیب الله یمین وزیر فواید عامه کشور و هیئت همراه شان با رهبری پوهنتون قندهار دیدارکردند.

 در این دیدار که در دفتر والی کندهار انجام یافت، وزیر فواید عامه  با  رئیس پوهنتون. . .

BACK TO NEWS