جلسه بورد تثبیت قابلیت های ملی افغانستان (ANQF)دایر شد

baqir_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۷ - ۱۲:۳۸
ل

جلسه بورد تثبیت قابلیت های ملی افغانستان (ANQF)تحت ریاست پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از فعالیت های اعضای بورد یاد شده، گفت: "چارچوب تثبیت قابلیتهای ملی افغانستان (Afghanistan National Qualification Framework) مدرکی استکه بر اساس آن تمام مؤلفههای معارف و تحصیلات عالی در افغانستان در قالب یک نظام واحد بهطور هماهنگ و یکپارچه، مبتنی بر نیاز بازار کار، صنعت، انکشاف پایدار و نیازمندی‏های واقعی جامعه تعریف میگردد."

  در این جلسه بعد از بحث های همه جانبه فیصله به عمل آمد تا سند یاد شده پس از تکمیل و اصلاحات لازم، با سایر ادارات ذیربط و نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی شریک ساخته شود و طی یک سمینار ضمن معرفی بیشتر چارچوب یاد شده نظریات و ملاحظات شان اخذ گردد.

قابل ذکر است که چارچوب تثبیت قابلیتهای ملی افغانستان براساس هدایت مقام عالی ریاست جمهوری با توجه به اولویتهای شغلی و تحصیلات عالی کشور در هشت سطح تدوین گردیده که شامل آموزش های رسمی، غیر رسمی، تخنیکی، مسلکی و تحصیلات عالی می باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱
Background image

جلسه ای به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست دایر شد

به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان، جلسه کمیته مشترک تحت رهبری معین علمی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۵:۸
Background image

جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان دایر شد

به اساس فیصله جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان،  جلسه میان وزارت های شهرسازی و اراضی، تحصیلات عالی، سفارت افغانستان در مالیزیا، نمایندگی جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۵۹
Background image

پلان کاری پروژه (AHEAD) از سوی هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی استماع گردید

این پلان بخشی از پلان پنجساله پروژه یاد شده می باشد که از سوی دفتر اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا تمویل می گردد.

در محفلی که به همین مناسبت در وزارت تحصیلات عالی دایر شد،. . .

BACK TO NEWS