دستاورد های وزارت تحصیلات عالی در سال اول آزادی (1443ه‌ق)

nasir_admin
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۴:۱۶
sadgfsdg

بخش سوم

 تأمین ارزش های اسلامی در محیط تحصیلی و جلوگیری از منکرات:

با توجه به کامیابی ا.ا.ا و فتح کامل کشور طی جلسات مختلف و یا از طریق درخواست ها و مکاتیب با علمای دینی کشور، استادان پوهنتون ها، متنفذان، محصلان، خانواده های محصلان و مردم عام کشور به ویژه خانواده های محصلان اناث، از وزارت تحصیلات عالی خواستند تا اقدامات لازم را به هدف جلوگیری از منکرات موجود در محیط تحصیلی و ایجاد زمینه سالم آموزشی روی دست گیرد.

بنابر خواست های مذکور و تأمین ارزش های ملی و اسلامی در مطابقت با پالیسی ا.ا.ا، وزارت تحصیلات عالی مسؤلان نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی را وظیفه داد تا با توجه به امکانات خود برای شروع تدریس، جلوگیری از اختلاط میان زنان و مردان در نهاد های تحصیلی و کارمندان اداری و سایر موضوعات مشابه، طرح های خود را به صورت مکتوبی با وزارت شریک نمایند.

بعد از تحلیل و توحید طرح های مذکور، یک طرح جامع از طرف وزارت تحصیلات عالی ترتیب شد که بر اساس این طرح در تاریخ پانزدهم سنبله 1400 هـ ش روند تدریس در نهاد های تحصیلی خصوصی آغاز و به خاطر تطبیق بهتر طرح، از طرف وزارت تحصیلات عالی برای یک هیأت وظیفه داده شد تا از موضوعات فوق نظارت نموده و نهاد های تحصیلی را در بخش تطبیق برنامه ها همکاری لازم نمایند.

در حال حاضر، در تمام نهاد های تحصیلی دولتی و خصوصی از اختلاط محصلان جلوگیری شد. درس های آنان با درنظرداشت امکانات نهاد ها به گونه جداگانه تنظیم شده که با در نظرداشت قوانین و تطبیق نصاب درسی در بعضی نهاد های تحصیلی صنف های درسی محصلان ذکور و اناث جدا گردید. در برخی دیگر این نهاد ها اوقات تدریس و در بعضی دیگر روز های تدریس به گونه ی جداگانه مشخص و تنظیم شده است.

همچنان، پیشرفت های چشمگیری از طرف وزارت تحصیلات عالی در عرصه ارتقای کیفیت و بهتر شدن امور تحصیلی، تسهیلات لازم برای استادان، محصلان و کارمندان اداری فراهم شده است. قدم های محکم به هدف جلوگیری از محصلان خیالی و بی اساس، جعل و تزویر اسناد تحصیلی، بروکراسی اداری و غفلت وظیفوی برداشته شده و در این موارد تصامیم و تدابیر لازم اتخاذ گردیده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۹ - ۳:۲۰
Background image

هیئت ریاست تفتیش داخلی وزارت تحصیلات عالی، نهاد های تحصیلات عالی ولایت کندز را مورد ارزیابی قرار داد.

1444/1/11
1401/5/18
هیئت ریاست تفتیش داخلی وزارت تحصیلات عالی، نهاد های تحصیلات عالی ولایت کندز را مورد ارزیابی قرار داد.
این هیئت که ریاست آن به دوش  مولوی عبدالولی عابد آمر تقلب و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۷:۵۹
Background image

گزارش کاری ریاست نصاب تحصیلی

17/5/1401
ریاست نصاب تحصیلی وزارت تحصیلات عالی، بر اساس لزوم دید رهبری ا.ا.ا جدیداً در چوکات این وزارت ایجاد گردیده است که در تشکیل خویش دارای (6) آمریت و در مجموع دارای (52) تن کارمند. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۱۰:۳۳
Background image

رئیس بخش کشور های آسیایی مؤسسه جنیوا کال با سرپرست وزارت تحصیلات عالی نشستی را انجام داد.

16 اسد1401
رئیس بخش کشور های آسیایی مؤسسه جنیوا کال با سرپرست وزارت تحصیلات عالی نشستی را انجام داد.
نشست یاد شده که در تالار مقام وزارت تحصیلات عالی ترتیب شده بود، در آن الحاج مولوی. . .

BACK TO NEWS